Akcja Katolicka

Pielgrzymka Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski organizowana przez Akcję Katolicką parafii Zbuczyn

14.04.2016 r. Czwartek

Godz. 8.00 wyjazd autokarem ze Zbuczyna. Płock – średniowieczna katedra z grobami królów polskich i stare miasto, dom (sanktuarium) św. Siostry Faustyny, gdzie otrzymała pierwsze objawienia. Włocławek – tama na Wiśle, miejsce męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, multimedialne muzeum Ks. Jerzego. Po południu przyjazd do Lichenia. Msza św. i Apel w Bazylice licheńskiej. Nocleg w Domu Pielgrzyma „Arka”.

15.04.2016 r. Piątek.

Msza św. w Licheniu. Wyjazd do Gniezna – katedra i stare miasto i Lednicy – miejsca chrztu Mieszka I. Zwiedzanie pól lednickich ze słynną rybą – bramą III tysiąclecia. Konin – stare miasto ze średniowiecznym kościołem. Obok najstarszy w Polsce drogowskaz z XII w. stojący ongiś na szlaku bursztynowym. Nocleg w Licheniu.

16.04.2016 r. Sobota

Wyjazd do Poznania. Katedra Poznańska, stare miasto i słynna zabytkowa fara. Godz. 11.00 Główne uroczystości na stadionie Inea.  Uroczysta Msza św. 1050-lecia z udziałem Episkopatu Polski. Godz. 19.00 na tymże stadionie: Słynny musical: Jesus Christ Superstar. Godz. 21.30 wyjazd do Zbuczyna.

Koszt 200 zł. (autokar, noclegi w pokojach 4-osobowych, ubezpieczenie, bilety – wejściówki). Wyżywienie własne. W domu pielgrzyma w Licheniu dobrze zaopatrzony i tani bar i restauracja. Wyżywienie na stadionie w sobotę wliczone w cenę biletu. Przewodnik – Ks. Stanisław Chodźko. Zapisy w zakrystii.

13.03.2016 r. Spotkanie wyjeżdżających na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski odbędzie się w Niedzielę Palmową 20 marca 2016 r. o godz. 11.00 w sali pod plebanią. Należy wpłacić należność za wyjazd 200 zł.

28.02.2016 r. Nie mamy już miejsc na pielgrzymkę Jubileuszu 1050 Chrztu Polski do Poznania i Lichenia. Pozostaje tylko zapis na listę rezerwową i czekanie, że ktoś ewentualnie zrezygnuje. Cieszymy się, żę nasza inicjatywa spotkała się z tak wielkim, pozytywnym odzewem. Trzeba będzie chyba częściej organizować pielgrzymki i wycieczki.

21.02.2016 r. Akcja Katolicka parafii Zbuczyn i Gminny Ośrodek Kultury organizują Wieczór poezji Ks. Jana Twardowskiego, który odbędzie 25.02.2016 r. w sali GOK w Zbuczynie. Poezję zaprezentuje młodzież z Gimnazjum w Zbuczynie oraz zespół muzyczny pielgrzymkowy pod kierunkiem Łukasza Orzełowskiego. Wstęp wolny. Ks. Jan Twardowski, który kilka lat temu odszedł do wieczności, to największy współczesny poeta polski.

10.02.2016 r. Mamy już wynajęty autokar, zarezerwowane noclegi w Licheniu i kupione wejściówki na stadion w Poznaniu. Tylko się zapisywać!