Grupa Charytatywna

Grudzień 2016 r. Adwent tego roku upływa nam pod znakiem akcji charytatywnych. Najpierw kiermasz książki i wielki bal charytatywny (sobota andrzejkowa) na rzecz turnusów rehabilitacyjnych niepełnosprawnego Huberta zorganizowane przez Kościół Domowy, potem zbiórka darów dla Polaków na Białorusi zorganizowana przez naszą parafialną Caritas. Zebraliśmy 9 skrzyń darów. Kolejna akcja to włączenie się razem z GOPS-em w Świąteczną Paczkę. 35 rodzin otrzymało wartościowe dary. W akcję włączyła się straż pożarna rozwożąc dary do rodzin całej gminy. Ostatnia niedziela Adwentu to kiermasz pamiątek świątecznych na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

16.08.2016 r. Parafialne Koło Caritas zaangażowało się w ogólnopolską akcję "Tornister pełen uśmiechów". Otrzymaliśmy 25 plecaków szkolnych, które nasi życzliwi parafianie - sponsorzy wyposażyli w przybory szkolne. Zostały wytypowane dzieci, które otrzymają plecaki. Plecaki można odbierać przez trzy najbliższe dni w godz. 18.30-20.00 w biurze Caritas na plebanii. Sponsorom składamy wyrazy wielkiej wdzięczności.

16.08.2016 r. W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie założycielskie Parafialnego Koła Caritas. Przybyło 12 osób, które wypełniły deklaracje członkowskie. Prezesem została wybrana Krystyna Chojecka, Sekretarzem - Ewa Grochowska, skarbnikiem - Jolanta Szcząchor. Otwarte też zostało biuro Koła na plebanii. Cieszymy się szczególnie z bliskiej współpracy z GOPS.

22.03.2016 r. Z okazji Świąt Wielkanocnych 2016 r. ufundowaliśmy 26 talonów żywnościowych po 100 zł. dla najuboższych rodzin naszej parafii. Fundusze na ten cel pochodziły z ofiar składanych po odprawieniu Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dnia 31.10.2015 r. odbyło się w Siedlcach diecezjalne szkolenie parafialnych koordynatorów charytatywnych. Jest to dzień założenia w naszej parafii grupy charytatywnej. Koordynatorką została p. Krystyna Chojecka z Bzowa, która zgromadziła kilkoro pomocników. Pierwsze działania to przydzielenie 7 talonów żywnościowych stuzłotowych dla ubogich rodzin, zorganizowanie zbiórki darów na Boże Narodzenie dla polskich dzieci z Białorusi. Do konsulatu polskiego w Brześciu dostarczyliśmy 13 skrzynek darów, które zostały przed świętami rozdane polskim rodzinom. W parafii naszej rozdaliśmy też około 60 ton jabłek. Obecnie trwa zbiórka jałmużny wielkopostnej na talony żywnościowe z okazji Wielkanocy. Szykujemy też biuro na siedzibę grupy charytatywnej i magazyn na dary dla potrzebujących.