KSM

29.08.2016 Nastąpiła zmiana Ks. Asystenta KSM w Zbuczynie. Funkcję tę obejmuje Ks. Andrzej Ciok. Najbliższe spotkanie Oddziału KSM w piątek 2.09.2016 r. po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy nowych kandydatów.

28.02.2016. Zapraszamy wszystkich młodych do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dn. 29-31.07.2016 r. Z naszej diecezji pojedzie specjalny pociąg. Kwestie organizacyjne wymagają, aby nie zwlekać z zapisem. Zapisy u Ks. Marcina.

07.02.2016. Wczoraj odbył się w naszej szkole wspaniały bal dla młodych z naszej parafii i nie tylko. Było ponad 120 osób. Cieszymy się, że było nas tak wiele i że tak super się bawiliście. Teraz zapraszamy na spotkania formacyjne w piątki o godz. 17.30.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zostało założone w Polsce w 1934 r. Do wojny liczyło pół miliona członków. Po wojnie zostało zakazane przez władze komunistyczne. Odrodziło się w 1990 r. a w naszej diecezji - w 1993 r. W tym też roku powstał Oddział KSM w Zbuczynie. Po 2006 r. przerwał swą działalność do 2012 r., kiedy to nastąpiła jego reaktywacja. Dziś KSM naszej parafii liczy 26 członków w tym trzy osoby są po przyrzeczeniu organizacyjnym. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy św. wieczorowej. Zachęcamy młodych po 14 roku życia do przyłączenia się do nas.  Kontakt: fanpage na Facebook'u: KSM Zbuczyn   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skład Kierownictwa naszego Oddziału:

Prezes: Paulina Krasuska

Z-ca Prezesa: Kamila Jasińska

Skarbnik: Katarzyna Komar

Sekretarz: Milena Orłowska

Z-ca Sekretarza: Monika Koziestańska

Kronikarz: Paweł Wasiłowski

Asystent Kościelny: Ks. Andrzej Ciok.