Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela Zwykła, 21.10.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w intencji misji. 

Spotkanie z rodzicami klas trzecich i błogosławieństwo dzieci dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00

Dzisiaj odbywa się liczenie obecności w kościele i przystępujących do Komunii św. dla celów statystycznych Kościoła w Polsce.

Dziś wybory samorządowe. Pójdźmy wszyscy do urn wyborczych by wyrazić troskę o dalsze losy i rozwój naszych małych Ojczyzn, jakimi są gmina, powiat i województwo.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” dla ofiarodawców ziemniaków dla Seminarium i Bursy. Dziękujemy też gorąco dwunastu parafianom, który ofiarnie pracowali przy wycince drzewa w lesie parafialnym.  

Zachęcamy, by pamiętać o postanowieniach misyjnych i wiernie je realizować. Owocem misji jubileuszowych może też być wstąpienie do grup parafialnych: Legionu Maryi, KSM-u, Oazy, Domowego Kościoła. Spotkanie dla zainteresowanych Domowym Kościołem odbędzie się za tydzień o godz. 11.00 na plebanii.

Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Pamiętajmy o ofiarowaniu Mszy świętych wypominkowych za naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy o porządki na cmentarzu. Pilnujmy segregacji śmieci. Z powodu suszy wyschła studnia na starym cmentarzu. Dziękujemy straży pożarnej za wlanie wody do studni. Przydział miejsc do handlu kwiatami i zniczami przy cmentarzu w najbliższy piątek o godz. 9.00. Przyjmujemy w kancelarii opłaty cmentarne czyli pokładne.

We wtorek dzień poświęcony modlitwom do bł. Męczenników Podlaskich.

Za tydzień będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Pakistanie.

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej zapraszają na sztukę teatralną pt. „Ciernie władzy”. Organizujemy wyjazd na 16 listopada na godz. 19.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.

Odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Jasińska ze wsi Borki Wyrki, śp. Marianna Jasińska z Wólki Kamiennej, śp. Stanisław Zdanowski z Bzowa, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XVIII Niedziela Zwykła, 14.10.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj przeżywamy dzień poświęcony pamięci o św. Janie Pawle II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla ubogiej uzdolnionej młodzieży.

Dzisiaj o godz. 19.00 będzie wyświetlony w kościele piękny film pt. „Spotkanie”

We wtorek wypada 40-rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Po Mszach św. ucałowanie relikwii naszego wielkiego Rodaka.

We wtorek Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 7.00.

W czwartek  święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się za służbę zdrowia.

Za tydzień rozpoczynamy tydzień misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

Spotkanie z rodzicami klas trzecich i błogosławieństwo dzieci za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Narzeczonych zapraszamy na kurs przedmałżeński w sali pod plebanią w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

Są do nabycia kalendarze dla rolników po 25 zł i kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 5 zł oraz kalendarze misyjne po 6 zł.

Jak co roku zbieramy ziemniaki dla Seminarium i Bursy. Ziemniaki można przywozić do stodoły parafialnej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” dla ofiarodawców.

W środę chcemy przeprowadzić akcję czyszczenia lasu parafialnego z suchego drzewa. Prosimy o pomoc w postaci pracy pilarką bądź układania pociętego drewna. Chętnych do pracy prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza. Zapewniamy gorący posiłek.

Gmina Zbuczyn zaprasza wszystkich parafian do obejrzenia wystawy plenerowej przedstawiającej dzieje naszej „Małej Ojczyzny”. Wystawa w formie zdjęć znajduje się na Skwerze 600-lecia.

Odeszli do wieczności śp. Teresa Zamyłko ze Zbuczyna, śp. Irena Krasuska z Łęcznowoli, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXVII Niedziela Zwykła, 7.10.2018 r., Ogłoszenia

Serdecznie witamy wśród nas Ojca Tadeusza Fostakowskiego – kapucyna z Kowla na Ukrainie i dziękujemy za głoszenie kazań i wspólną modlitwę. Po Mszy św. można będzie ofiarami do puszki wesprzeć pracę duszpasterską Ojca Tadeusza w Kowlu.

Wszystkich zapraszamy do kościoła na różaniec. Msza św. o godz. 17.00 i po niej modlitwa różańcowa.

Ks. prof. Wiesław Niewęgłowski zgłosił inicjatywę założenia w naszej parafii Bractwa Aniołów Stróżów. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00

Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński w sali pod plebanią po Mszy św. o godz. 10.00.

Są do nabycia kalendarze dla rolników po 25 zł i kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 5 zł oraz kalendarze misyjne po 6 zł.

Za tydzień dzień poświęcony pamięci o św. Janie Pawle II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla ubogiej uzdolnionej młodzieży.

Za tydzień o godz. 19.00 będzie wyświetlony w kościele piękny film pt. „Spotkanie”

Jak co roku zbieramy ziemniaki dla Seminarium i Bursy. Ziemniaki można przywozić do stodoły parafialnej.

XXVI Niedziela Zwykła, 30.09.2018 r., Ogłoszenia

Kończymy Misje św. Serdecznie dziękujemy Ks. Misjonarzom Krzysztofowi Skwierczyńskiemu  i Jarosławowi Oponowiczowi za trud głoszenia Słowa Bożego. Dziękujemy tym parafianom, który wytrwale przez 8 dni uczestniczyli w nabożeństwach misyjnych. Dziękujemy za udekorowanie domów. Siostrze Kindze dziękujemy za udekorowanie kościoła, Panu Grzegorzowi Skwierczyńskiemu dziękujemy za wykonanie banerów, Panu Krzysztofowi Turskiemu – za prowadzenie sklepiku misyjnego.

Jutro rozpoczynamy październik – miesiąc różańca św. Msze św. wieczorowe w dni powszednie od jutra będą odprawiane o godz. 17.00, następnie będziemy odmawiać różaniec. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Komunia św. pod dwiema postaciami. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. W sobotę – I sobota miesiąca.

Za tydzień pielgrzymka mężczyzn do Pratulina. Zachęcamy do wyjazdu.

W sobotę poświęcenie kościoła w Zembrach o godz. 11.00

Za tydzień kazania będzie głosił Ojciec Kapucyn z Kowla na Ukrainie i zbierze ofiary do puszek.

Ks. prof. Wiesław Niewęgłowski zgłosił inicjatywę założenia w naszej parafii Bractwa Aniołów Stróżów. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Za tydzień rozpoczynamy kurs przedmałżeński w sali pod plebanią po Mszy św. o godz. 10.00.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec” dla prenumeratorów.

Odeszli do wieczności śp. Marta Ostojska ze Zbuczyna, pogrzeb jutro o godz. 10.00, śp. Anna Zanikowska z Lipin, pogrzeb jutro o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek im dać Panie.

XXV Niedziela Zwykła, 23.09.2018 r., Ogłoszenia

Dziś rozpoczynamy Misje św. Witamy serdecznie Ks. Misjonarzy Krzysztofa Skwierczyńskiego i Jarosława Oponowicza i modlimy się o światło Ducha Św. by ze Słowem Bożym dotarli do każdego serca naszych parafian. Wypełniajmy dokładnie ich polecenia, by Misje św. były owocne.

Od dzisiaj przy dzwonnicy czynny jest już sklepik misyjny, gdzie można nabyć pamiątki misyjne, Pismo św., ciekawe książki w tym książkę o historii naszej parafii.

Osoby, które zamówiły Msze św. na najbliższy tydzień proszone są, by zapoznać się z wywieszonymi w gablocie intencjami, gdyż zmieniły się godziny Mszy św.

We wtorek nie będzie Mszy św. misyjnych. Jest to dzień spowiedzi. Przyjęte intencje będą odprawione w cichych Mszach św. przed nabożeństwami pokutnymi. Grafik w gablocie. We wtorek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami: Lipowa, Cmentarna, św. Jana Pawła II, Skwer 600-lecia. Przynosimy świece i lampiony.

W piątek od godz. 11.00 odwiedziny chorych w domach. Zgłoszenia w zakrystii.

W sobotę, w dniu Maryjnym będzie też poświęcenie różańców I-komunijnych.

Zakończenie Misji św. za tydzień o godz. 12.00 z pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy.

„Wectra” Zbuczyn zaprasza na mecz z „Tajfunem” Jartypory dziś o godz. 13.30 na stadionie zbuczyńskim.

Odeszli do wieczności śp. Natalia Mędza z Wyrk przeżywszy lat 8, śp. Apolinary Danielak z Kwasów, ostatnio zamieszkały w Siedlcach. Wieczny odpoczynek im dać Panie.


XXIV Niedziela Zwykła, 16.09.2018 r., Ogłoszenia

Za tydzień rozpoczynamy Misje św. W sobotę dekorujemy nasze domy, ulice, krzyże, kapliczki. W każdym domu umieśćmy w oknie religijny obraz. Mobilizujmy się wszyscy do uczestnictwa w Misjach św., by wykorzystać tę wspaniałą okazję, jaką daje nam Duch Św. w celu umocnienia wiary. Misje zakończymy 30 września Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Będzie to jednocześnie Msza św. odpustowa.

Za tydzień oraz za dwa tygodnie nie będzie Mszy św. w kaplicy w Paduchach.

Dzisiaj w Zbuczynie odbędzie się wielki Koncert Ewangelizacyjny z okazji 600-lecia parafii. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 na Skwerze 600-lecia Zbuczyna. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00

Dzisiaj można nabyć książki o historii parafii po 40 zł.

Dzisiaj po Mszy św. o 10.00 błogosławieństwo dzieci oraz spotkanie z rodzicami klas trzecich w ramach przygotowania do I Komunii św.

Od niedzieli 7 października rozpoczniemy kurs dla narzeczonych. Katolicka poradnia rodzinna będzie nieczynna do końca lutego przyszłego roku. Pani instruktorka będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim. Narzeczeni i małżonkowie mogą korzystać z poradni w Siedlcach. Szczegóły i kontakt na plakacie w gablocie.

7 października rozpoczniemy też przygotowanie do bierzmowania, które w mogą przyjąć 2 roczniki: klasy trzecie gimnazjum i klasy ósme. Zapisy u Ks. Andrzeja.

Odeszła do wieczności śp. Aniela Samoćko z Łęcznowoli. Pogrzeb jutro o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XXIII Niedziela Zwykła, 9.09.2018 r., Ogłoszenia

Do wszystkich wiosek naszej parafii zostały przekazane zaproszenia na Misje św. z programem. Dziękujemy sołtysom za podjęcie trudu rozniesienia zaproszeń, prosimy wszystkich parafian o ich przyjęcie i zapoznanie się z programem. Pragniemy, aby każdy parafianin czuł się osobiście zaproszony i wziął udział w Misjach. Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe zaproszenia. Może ktoś spoza parafii chciałby na Misje do nas przybyć, można tym osobom folderki z programem dostarczyć.

Dzisiaj odbędzie się spotkanie grupy „6” pielgrzymkowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 w naszym kościele. Następnie ognisko w Okninach. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów, także z pielgrzymki duchowej.

Dzisiaj na stadionie w Zbuczynie wielka impreza kulturalno-sportowa pt. „Dzień z Wektrą”. Początek o godz. 10.00. Zostanie rozegranych 6 meczów. W programie też bezpłatne atrakcje. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

We wtorek o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja naukowa – 6 wykładów z historii naszej parafii i promocja książki pt. „Dzieje parafii Zbuczyn w latach 1418-2018”. Jeśli ktoś chciałby wysłuchać wykładów, należy pobrać z GOK-u bezpłatną kartę wstępu. Za tydzień książkę można będzie nabyć przy kościele po 40 zł.

W czwartek 13 września nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 następnie procesja różańcowa ulicami Lipową, Słoneczną, Młynarską.

Msza św. w kaplicy w Lipinach w piątek o godz. 19.00. W tym dniu obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św.

Spotkanie formacyjne dla dorosłych lektorów w piątek po Mszy św. wieczorowej.

Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00 w sali pod plebanią. Zapraszamy chłopców do wstąpienia do grona ministrantów. Zapisy u Ks. Krzysztofa. Dzieci i młodzież zachęcamy do wstąpienia do Oazy. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00

Za tydzień po Mszy św. o 10.00 błogosławieństwo dzieci oraz spotkanie z rodzicami klas trzecich w ramach przygotowania do I Komunii św.

Od niedzieli 7 października rozpoczniemy kurs dla narzeczonych. Katolicka poradnia rodzinna będzie nieczynna do końca lutego przyszłego roku. Pani instruktorka będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim. Narzeczeni i małżonkowie mogą korzystać z poradni w Siedlcach. Szczegóły i kontakt na plakacie w gablocie.

7 października rozpoczniemy też przygotowanie do bierzmowania, które w mogą przyjąć 2 roczniki: klasy trzecie gimnazjum i klasy ósme. Zapisy u Ks. Andrzeja.

Za tydzień w Zbuczynie odbędzie się wielki Koncert Ewangelizacyjny z okazji 600-lecia parafii. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 na Skwerze 600-lecia Zbuczyna.

Odeszli do wieczności śp. Jan Lipiński z Lipin, śp. Bogusław Trojanowski ze Zbuczyna, śp. Irena Zdanowska z Borków Kosów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXII Niedziela Zwykła, 2.09.2018 r., Ogłoszenia

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i wszystkich sołtysów naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w sali pod plebanią. Będą rozdane pakiety dla wszystkich wiosek z zaproszeniami na Misje. Omówimy też ich program i nasze zadania. Już dziś zachęcamy, by zastanowić się nad dekoracją domów, nad odnowieniem kapliczek i krzyży. Materiały dekoracyjne można zamawiać w sklepie Pani Urszuli Marciniak.

Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. szkolna w Zbuczynie o godz. 8.00, w Borkach Kosach i Borkach Wyrkach o godz. 9.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie, by wszystkie dzieci wzięły udział we Mszy św. Autobus szkolny przywiezie dzieci wg rozkładu: Rówce – 6.55, Tchórzew – 7.15, Karcze – 7.20, Pogonów – 7.25, Łęcznowola – 7.40.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu i Komunia św. pod dwiema postaciami o godz. 18.00.

W piątek – I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Msza św. o 18.00

W sobotę Święto Narodzenia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. W tym dniu w Woli Gułowskiej odbędą się dożynki diecezjalne. Organizujemy autokar. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii do wtorku. Koszt 25 zł. Prosimy, by do Woli Gułowskiej wziąć nasze wieńce dożynkowe. Program dożynek na plakacie w gablocie.

W sobotę o godz. 11.00 w GOK-u odbędzie się narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Dokładne informacje i zaproszenie w gablocie.

W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie grupy „6”. Chcemy podsumować pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę i dalej budować wspólnotę pielgrzymkową. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 w naszym kościele. Następnie ognisko w Okninach. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów, także z pielgrzymki duchowej.

Za tydzień na sumie chrzest dzieci. Katechezy dla rodziców i chrzestnych przygotowujące do chrztu odbędą się jutro i we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 w sali pod plebanią. Prosimy, aby wszyscy zainteresowani wzięli w nich udział, także te osoby, które otrzymały zaświadczenia bez katechez obiecując, że je uzupełnią. Zaświadczenia  dla chrzestnych bez katechez nie będą wydawane.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

XXI Niedziela Zwykła, M.B. Częstochowskiej, 26.08.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Misji św. Wypełnijmy dokładnie wszystkie zadania, jakie stawiają przed nami księża misjonarze.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego: w środę w Lipinach, w czwartek w Kwasach i Kijkach - o godz. 19.00

Dziękujemy serdecznie wszystkim wyznaczonym wioskom za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych. Dziękujemy za ofiary na monstrancję dla domu rekolekcyjnego w Siedlanowie. Wyniosły one 1.304,-zł. Dziękujemy przedstawicielom kół różańcowych za udział we wczorajszej pielgrzymce do Leśnej Podl. Obecnych było 3 tys. pielgrzymów. Szkoda, że z naszej parafii pojechało tylko 26 osób. W int. pielgrzymów zostanie odprawiona Msza św.

Dzisiaj Msza św. w Zdanach o godz. 19.00.

Dzisiaj odpust ku czci M.B. Częstochowskiej w kaplicy naszych sióstr. Wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.00

W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i wszystkich sołtysów naszej parafii odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w sali pod plebanią. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będą rozdane pakiety dla wszystkich wiosek z zaproszeniami na Misje parafialne.

Dziś w amfiteatrze siedleckim odbędzie się Hosanna Festival. Początek o godz. 16.00

Dziękujemy naszym parafianom za znalezienie i dostarczenie roweru Siostry Marii.

Można już zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz „Wektry” z „Podlasiem” Sokołów Podlaski, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 13.30 na stadionie w Zbuczynie.

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w Siedlcach XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Adam Wysokiński z Tchórzewa, śp. Marianna Borkowska z Helenowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XX Niedziela Zwykła, 19.08.2018 r., Ogłoszenia

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego dzisiaj w Zdanach, jutro w Pogonowie o godz. 19.00

Dziś obchodzimy dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 10.00 a potem gminne w Krzesku o godz. 12.00. Dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze odbędą się 1 i 2 września, dożynki diecezjalne w Woli Gułowskiej – 8 września.

Za tydzień uroczystość M.B. Częstochowskiej.

Msza św. ku czci M.B. Częstochowskiej z Zdanach w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

Odpust ku czci M.B. Częstochowskiej w kaplicy naszych sióstr za tydzień. Msza św. o godz. 7.00 i wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.00

Za tydzień kazania będą głosić księża, którzy przeprowadzą u nas Misje św. Przybądźmy wszyscy do kościoła, gdyż będzie to ważny etap w przygotowaniu do Misji św.

W czwartek 23 sierpnia oddajemy cześć relikwiom bł. Męczenników Podlaskich.

W sobotę 25 sierpnia odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin różańcowych do Leśnej Podl. Organizujemy autokar. Prosimy, by z każdego koła różańcowego pojechała delegacja. Wyjazd w sobotę sprzed kościoła o godz. 8.00. Koszt 25 zł.

Za tydzień w amfiteatrze siedleckim odbędzie się Hosanna Festival. Początek o godz. 16.00

Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu zaprasza młodzież do studiowania. Informacje w gablocie.

Parafia Zembry przekazała nam książki religijne, które napisał śp. Ks. Prałat Zdzisław Borkowski i które po nim pozostały. Książki te można dzisiaj nabyć za dobrowolną ofiarę. Będzie to cegiełka na nowy kościół w Zembrach.

Skradziono rower spod plebanii należący do Siostry Marii. Może ktoś mógłby wskazać sprawcę. Był to fioletowy rower Turing 2 Romet.


XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Roman Bezszkuryj. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza na Ukrainie.

Dzisiaj godz. 20.30 Apel Pielgrzymkowy.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego dzisiaj w Plewkach, w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany , zawsze o godz. 19.00.

Jutro nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja różańcowa przejdzie ulicami: Terespolską, Dębową, Piwną, Klonową. Następnie przy figurach przy kościele odprawimy Apel Jasnogórski pielgrzymkowy. Na zakończenie oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

Wyjazd autokarem na wspólne wejście pielgrzymek na Jasną Górę jutro o godz. 21.00.

Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbe w Paduchach we wtorek o godz. 19.00

W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Jest to święto obowiązujące do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od pracy. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kazania w tym dniu wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Paweł Wierzchoń z Mikołajewa koło Odessy na Ukrainie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach czwartek o godz. 7.00

Za tydzień będziemy obchodzić dożynki parafialne i gminne. Przynosimy wieńce dożynkowe na Mszę św. o godz. 10.00 a potem pojedziemy z nimi do Krzeska na godz. 12.00 by świętować z całą gminą. Wieńce w tym roku przygotowuje sektor III czyli wioski: Helenów, Świercze, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Wyrki, Borki Sołdy, Jasionka. Prosimy by z wieńcami do Krzeska pojechały wydelegowane z wiosek osoby.

Dzisiaj w zakrystii można składać ofiary na monstrancję dla domu rekolekcyjnego w Siedlanowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z kół różańcowych.

„Mostostal” z okazji jubileuszu naszej parafii wykonał i ofiarował nam pięć ławek. Panu Prezesowi, pracownikom i „Solidarności” składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ławki są potrzebne, gdy czasami ktoś zasłabnie w kościele i chce wyjść na zewnątrz a i w zwykły dzień można sobie odpocząć i pomodlić się.

Odeszli do wieczności śp. Marek Piechowicz ze Zbuczyna, śp. Irena Dziedzic z Jasionki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XVIII Niedziela Zwykła, 5.08.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ojca Oblata, który po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów.

W naszej parafii przebywa niezwykły krzyż zwany Krzyżem Wdzięczności, który odbywa wędrówkę po świecie, by przygotować ludzi na wielki jubileusz 2000 lat od męki i śmierci Jezusa. Do tej pory odwiedził 41 krajów. Krzyż pobłogosławił w 2004 r. św. Jan Paweł II. I my dzisiaj, przeżywając jubileusz naszej parafii, adorujmy ten krzyż przez ucałowanie i modlitwę dziękczynną za to że Jezus przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył. 

Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego: poniedziałek – Helenów, wtorek – Borki Sołdy, środa – Rówce, czwartek – Wólka Kamienna, piątek – Chromna, sobota – Rętki, niedziela – Plewki, zawsze o godz. 19.00.

Apel pielgrzymkowy w kościele do 13 sierpnia o godz. 20.30. Wszystkich na apel zapraszamy i zachęcamy do pielgrzymowania duchowego.

Można pojechać autokarem na wspólne wejście pielgrzymek na Jasną Górę 14 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Koszt 65 zł. Wyjazd 13 sierpnia o godz. 21.00. Powrót 14 sierpnia po Mszy św. na wałach jasnogórskich o godz. 9.00.

Za tydzień z pomocą duszpasterską przybędzie do nas Ks. Roman Bezszkuryj z parafii Bojarka k/Kijowa. Wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszek.

Za dwa tygodnie czyli 19 sierpnia będziemy obchodzić dożynki parafialne i gminne. Wykonajmy wieńce dożynkowe na Mszę św. o godz. 10.00 a potem pojedziemy z nimi do Krzeska na godz. 12.00 by świętować z całą gminą. Wieńce w tym roku przygotowuje sektor III czyli wioski: Helenów, Świercze, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Wyrki, Borki Sołdy, Jasionka.

Diecezjalna Rada Żywego Różańca gorąco prosi wszystkie koła różańcowe by zebrać po złotówce od każdego członka koła na ufundowanie monstrancji dla domu rekolekcyjnego w Siedlanowie. Zachęcamy nasze koła różańcowe by włączyć się do tej akcji. Ofiary można składać do przyszłej niedzieli w zakrystii.

 XVII Niedziela Zwykła, 29.07.2018 r., Ogłoszenia

W związku z trudną sytuacją rolników oraz występującym na terenie naszej diecezji problemem ASF i wynikającymi z tego konsekwencjami niszczenia rodzinnych gospodarstw rolnych zapraszamy serdecznie wszystkich rolników oraz osoby dobrej woli do wspólnej modlitwy w ich intencji. Siedleckie spotkanie modlitewne w ramach krucjaty różańcowej rozpocznie się przy pomniku św. Jana Pawła II w centrum miasta dzisiaj o godz. 18.00. W procesji różańcowej będzie niesiony Krzyż Wdzięczności pobłogosławiony w roku 2006 przez papieża Benedykta XVI. Po procesji Mszy św. w katedrze siedleckiej o godz. 20.00 będzie przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, kazanie wygłosi Ks. Stanisław Chodźko.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego w Grodzisku dziś o godz. 19.00. W poniedziałek – w Rzążewie, we wtorek – w Cielemęcu, w środę – w Bzowie, we czwartek – w Ługach Wielkich, w piątek – w Tchórzewie, zawsze o godz. 19.00.

Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z modlitwą o kolejny rok bezpiecznej jazdy. Zbierane ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 18.00. W piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna.

Wymarsz grupy szóstej na pielgrzymkę w środę. O godz. 9.00 Msza św. i pierwszy etap do Siedlec przez Choję i Tarcze. Zapraszamy wszystkich do odprowadzenia pielgrzymów. Zapisy na pielgrzymkę i zdawanie bagaży we wtorek od godz. 16.00 do 19.00 przy plebanii. Przewodnikiem grupy szóstej będzie Ks. Krzysztof. Apel pielgrzymkowy w kościele od 1 do 13 sierpnia o godz. 20.30. Zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Można też będzie pojechać autokarem na wspólne wejście na Jasną Górę na 14 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Koszt 65 zł. Wyjazd 13 sierpnia o godz. 21.00. Powrót 14 sierpnia po Mszy św. na wałach jasnogórskich o godz. 9.00. Za chwilę po ogłoszeniach obejrzyjmy jeszcze krótki film o pielgrzymce.

Za tydzień przybędą do naszej parafii ojcowie Oblaci. Wygłoszą kazania i będą rozprowadzać kalendarze misyjne.

Za tydzień Święto Plonu na bazie w Borkach Kosach od godz. 12.30. Uroczyste otwarcie o godz. 14.00

W minionym tygodniu odeszła do wieczności sp. Bogumiła Radzikowska ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XVI Niedziela Zwykła, 22.07.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii gości Ks. Adam Bogusz z Rokitna na Ukrainie. Głosi kazania i zbiera ofiary do puszki na remont kościoła. Dziękujemy Ks. Adamowi za świadectwo jego posługi ewangelizacyjnej i życzymy, by jak najwięcej ludzi doprowadził do przyjaźni z Bogiem.

Na plebanii odbędą się spotkania służb posługujących na pielgrzymce: we wtorek o godz. 19.00 – służba muzyczna i porządkowa, we czwartek o 19.00 – siostry medyczne. Chętnie do tych służb przyjmiemy nowe osoby. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy też do licznego udziału w pieszej pielgrzymce.

Jutro o godz. 19.00 w Jasionce rozpoczęcie nawiedzenia rodzin przez obraz Chrystusa Miłosiernego. Rozpoczęcie nawiedzenia w Grodzisku w przyszłą niedzielę też o godz. 19.00

W środę wypada wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pojazdów z modlitwą o kolejny rok bezpiecznej jazdy. Zbierane ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

W środę imieniny Ks. Krzysztofa, a we wtorek imieniny Siostry Kingi. Solenizantom życzymy obfitości Bożej łaski i radości w realizacji powołania do służby Bożej.

W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny. Modlimy się za rodziców, babcie, dziadków i emerytów.

XIV Niedziela Zwykła, 8.07.2018 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy tym parafianom, którzy mimo brzydkiej pogody wzięli udział w obchodach Jubileuszu 600-lecia parafii. Dziękujemy za wieloraką pomoc i współpracę Gminie Zbuczyn na czele z Panem Wójtem. Dziękujemy społeczności szkolnej i scholi za przeprowadzenie akademii ku czci św. Jana Pawła II. Dziękujemy za zaangażowanie chórowi, strażakom, obsłudze liturgicznej, technicznej, logistycznej, kulinarnej. W dzisiejszym „Echu Katolickim” można przeczytać obszerny artykuł o naszych uroczystościach pt. „Piękny Jubileusz”. Jest też artykuł o naszym rodaku Ks. Infułacie Antonim Chojeckim.

Przed nami dalszy ciąg jubileuszu: nawiedzenie rodzin przez obraz Chrystusa Miłosiernego, konferencja naukowa i wydanie książki o Zbuczynie, przeżycie Misji św. Niech radość, którą przeżyliśmy w miniony poniedziałek będzie zamieniona na zaangażowanie w pogłębienie wiary.

Zachęcamy do pójścia w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę w grupie szóstej pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa. Zachęcamy też do pielgrzymowania duchowego.

W piątek nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 i procesja ulicami: Lipową, Słoneczną, św. Jana Pawła II, Terespolską.

Legion Maryi zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Piórniki dla Afryki”. Za tydzień przy kościele odbędzie się zbiórka piórników dla ubogich dzieci w krajach misyjnych Afryki. Ofiarujmy piórniki szkolne wyposażone w długopis, ołówek, temperówkę, gumkę, linijkę, kredki i słodki lizak. Sprawi to ubogim dzieciom na misjach wiele radości.

Jutro w Zbuczynie możliwość bezpłatnego zbadania układu krążenia. Dokładne informacje w gablocie.

Może ktoś chciałby kształcić się w szkole organistowskiej. Bliższe informacje u Ks. Proboszcza.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Amelia Wysocka ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XIII Niedziela Zwykła, 1.07.2018 r., Ogłoszenia

Jutro uroczystości Jubileuszu 600-lecia naszej parafii. Zbieramy się o godz. 16.30 na skwerze. Nastąpi odsłonięcie obelisku i wmurowanie kapsuły czasu. W tym samym czasie w sali pod plebanią spotkanie ojca Redemptorysty z Rodziną Radia Maryja. O godz. 17.15 poświęcenie figury św. Jana Pawła II. O 17.30 początek transmisji i akademia w kościele ku czci naszego papieża. Prosimy, aby poczty sztandarowe wcześniej weszły już do kościoła. Dzieci zapraszamy na środek przed ołtarzem. Chcemy pokazać, że jest nas dużo. O godz. 18.00 wprowadzenie i przekazanie relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Będą też uczestniczyć Ks. Bp Kazimierz Gurda, Ks. Bp Piotr Sawczuk, kilkudziesięciu księży i delegacje z diecezji. Będą też harcerze z Wilna. Nikogo z parafian nie może na tej uroczystości zabraknąć, wszystkich serdecznie zapraszamy. O godz. 21.30 w Radiu Maryja „Rozmowy niedokończone” ze studia na naszej plebanii. Zapraszamy do słuchania i dzwonienia.

Dzisiaj od godz. 15.00 odbędą się jubileuszowe Dni Zbuczyna na palcu przy Urzędzie Gminy. Zachęcamy aby wziąć udział w programie, który jest bardzo bogaty i interesujący.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Choi za ofiarną pracę przy sprzątaniu terenu wokół kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom żywności na czele z Panem Henrykiem Wysockim. Dziękujemy Panu Markowi Wierzejskiemu za transport i ustawienie na cokołach figur św. Jana Pawła II i św. Stanisława. Legionowi Maryi dziękujemy za posadzenie kwiatów. Panu Michałowi Bonatowi dziękujemy za wykonanie cokołów pod figury. Panu Grzegorzowi Skwierczyńskiemu, siostrze Kindze, Panu Krzysztofowi Turskiemu dziękujemy za dekorację kościoła.  

Informujemy, że już działa zewnętrzna iluminacja kościoła. Pracownikom Urzędu Gminy dziękujemy za pomoc w wykonaniu oświetlenia.

Próba chóru, scholi i wszystkich mówiących bądź śpiewających przez mikrofon dla potrzeb transmisji jutro o godz. 15.30 w kościele.

Dzisiaj po sumie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Program tak jak co miesiąc. W sobotę dzień skupienia Legionu Maryi w kościele od godz. 10.00. W sobotę rozpoczęcie peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego w Łęcznowoli. Spotkanie księdza z mieszkańcami o godz. 19.00 w kaplicy.

 Odeszli do wieczności śp. Halina Borkowska z Borków Kosów, której pogrzeb będzie juro o godz. 9.30, śp. Teresa Tchórzewska pochodząca z Rzążewa ostatnio zamieszkała w Siedlcach, której pogrzeb będzie w Siedlcach w parafii Miłosierdzia Bożego jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XII Niedziela Zwykła, 24.06.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Mszę św. prymicyjną o godz. 10.00 odprawi Ks. Marek Kondej. Przyjmując błogosławieństwo prymicyjne można uzyskać odpust zupełny.

Nasz Ks. Diakon Karol Biardzki sprawił nam piękną niespodziankę. Ufundował dla parafii 4 dalmatyki, które będą bardzo przydatne dla posługi diakońskiej. Niech Bóg wynagrodzi Ks. Diakonowi za ten dar obfitością swojej łaski w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

Na bocznych ołtarzach wyłożony jest program i zaproszenie na uroczystość Jubileuszu 600-lecia naszej parafii w dn. 2 lipca. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Chcemy zwrócić w programie uwagę na spotkanie Ojca Redemptorysty z rodziną Radia Maryja o godz. 16.30 w sali pod plebanią. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy wspierają Radio Maryja oraz zelatorów kół różańcowych.

W sobotę - 30 czerwca od godz. 18.00 i w niedzielę – 1 lipca od godz. 15.00 odbędą się jubileuszowe Dni Zbuczyna. Ze stolika z gazetami można pobrać szczegółowy program, przygotowany przez gminę, który jest bardzo bogaty i interesujący. Jest on też umieszczony na plakacie i na stronie internetowej gminy. Zachęcamy, by wziąć w nim liczny udział. Zwieńczeniem obchodów będzie uroczystość 2 lipca.

Do sprzątania terenu wokół kościoła prosimy na sobotę od godz. 9.00 według kolejki mieszkańców Choi. Zabieramy ze sobą żelazne grabie i łopaty.

W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Taca przeznaczona będzie na tzw. świętopietrze czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Za tydzień po sumie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Ze względu na wakacyjne wyjazdy księży, spowiedź w dni powszednie będzie odbywać się przed Mszą św.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Jasiński ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XI Niedziela Zwykła, 17.06.2018 r., Ogłoszenia

Wieczór chwały odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 19.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Na bocznych ołtarzach wyłożony jest program i zaproszenie na uroczystość Jubileuszu 600-lecia naszej parafii w dn. 2 lipca. Prosimy by pobrać program nie tylko dla siebie ale też wysłać krewnym, którzy mieszkają w innych parafiach. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

W związku z jubileuszem prosimy o mobilizację wszystkich osób i grup parafialnych. Próby chóru odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30. Próby scholi w soboty o godz. 10.00. Zbiórka ministrantów w sobotę 30 czerwca o godz. 9.00. Na akademii jubileuszowej w kościele będzie też odśpiewany hymn naszej szkoły. Prosimy, aby obecne były wszystkie dzieci i młodzież.

Zachęcamy do pójścia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie pielgrzymkowej grupy „6” odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w parafii Krzesk. 

Za tydzień uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Także za tydzień w naszej parafii Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Marek Kondej. Wszystkich serdeczne zapraszamy na godz. 10.00. Przyjmując błogosławieństwo prymicyjne można uzyskać odpust zupełny. O godz. 10.00 będzie też odprawiona Msza św. za zmarłych proboszczów Ks. Jana Cepa i Ks. Jana Siekierko w dniu ich imienin.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież przyjmują w tym dniu Komunię św. dziękczynną. Msza św. szkolna w kościele w Zbuczynie o godz. 8.00, w Borkach Kosach i Borkach Wyrkach o godz. 9.00.

W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu Chrystusa Miłosiernego w Borkach Kosach. Spotkanie księdza z mieszkańcami w kaplicy o godz. 19.00, podanie informacji, wspólne modlitwy i odprowadzenie obrazu do pierwszego domu.

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie organizuje zajęcia dla dzieci z instruktorami w każdą niedzielę czerwca od. godz. 15.00 do 17.00. GOK zaprasza na plac zabaw przy Urzędzie Gminy.

Siostry Pasjonistki z Siedlec zapraszają dziewczęta na „Wakacyjne owocobranie z Duchem Św.” Jest to bardzo ciekawa impreza. Szczegóły na plakacie w gablocie.

PCK zaprasza na Dzień Krwiodawstwa i Festyn „Krew dla miasta i powiatu Siedlce”, który odbędzie się za tydzień w siedleckim amfiteatrze. Początek o godz. 10.00. W programie koncerty, pokazy, konkursy, zabawy. Można też będzie oddać krew. Dokładne informacje w gablocie.

Poradnia przedmałżeńska będzie czynna 23 czerwca o godz. 11.00

Rodzicom dzieci I-komunijnych i rodzicom bierzmowanej młodzieży serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Z części tych ofiar kupiliśmy 8 ornatów: 4 zielone i 4 fioletowe. Pozostałe ofiary będą przeznaczone na rzeźbę św. Jana Pawła II.

X Niedziela Zwykła, 10.06.2018 r., Ogłoszenia

Nasza diecezja przeżywa jubileusz 200-lecia istnienia. Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”.

Dzisiaj rodzinny rajd rowerowy do Januszówki i z powrotem. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed plebanii. W Januszówce przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw. Zabieramy ze sobą własne kiełbaski na grilla. Napoje zapewniamy.

Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w środę o godz. 16.00. W poniedziałek i wtorek kandydaci przychodzą na nowennę na godz. 18.00 i na zajęcia organizacyjne.

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa przejdzie ulicami Lipową, Słoneczną, św. Jana Pawła II, Terespolską.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 7.00.

W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu Chrystusa Miłosiernego w Borkach Wyrkach i Świerczach. Spotkanie księdza z mieszkańcami o godz. 19.00, podanie informacji, wspólne modlitwy i odprowadzenie obrazu do pierwszego domu.

Zachęcamy aby już dziś zaplanować sobie czas wolny po południu w poniedziałek 2 lipca. W czasie Mszy św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego będziemy świętować jubileusz 600-lecia naszej parafii.  

Zachęcamy do pójścia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie pielgrzymkowej grupy „6” odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w parafii Krzesk. 

W sobotę o godz. 10.00 w Katedrze Siedleckiej Ks. Biskup udzieli święceń kapłańskich 5 diakonom, m.in. Markowi Kondejowi, który był u nas na praktykach. Mszę św. prymicyjną Ks. Marek odprawi w naszej parafii 24 czerwca o godz. 10.00

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie organizuje zajęcia dla dzieci z instruktorami w każdą niedzielę czerwca od. godz. 15.00 do 17.00. GOK zaprasza na plac zabaw przy Urzędzie Gminy. Więcej informacji na gminnej stronie internetowej i na plakatach.

Zaginął rower czerwony „Opal” z koszykiem przy kierownicy. Może ktoś widział. Prosimy o wiadomość.

Odszedł do wieczności śp. Edward Chojecki z Chromnej. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

IX Niedziela Zwykła, 3.06.2018 r., Ogłoszenia

Diakonowi Karolowi Biardzkiemu, który wczoraj w katedrze siedleckiej przyjął święcenia diakonatu, wyrażamy nasze serdeczne gratulacje i życzenia, by trwał z radością w powołaniu do kapłaństwa i za rok został księdzem bezgranicznie kochającym Jezusa.

Do czwartku trwać będzie oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dzieci biorące udział w procesji otrzymają w czwartek słodką niespodziankę.

Dzisiaj Dzień Dziękczynienia za odzyskaną wolność. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Nasza diecezja przeżywa jubileusz 200-lecia istnienia. Główne uroczystości jubileuszowe z udziałem Episkopatu Polski odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w Janowie Podlaskim oraz w sobotę o godz. 10.30 w katedrze siedleckiej.  Kościół w Janowie otrzyma tytuł bazyliki mniejszej. Zachęcamy do wyjazdu i wzięcia udziału w tych wielkich uroczystościach. Za udział będzie można zyskać odpust zupełny. Natomiast za tydzień po każdej Mszy św. będziemy śpiewać dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy” za 200 lat diecezji, która zapisała piękną kartę w dziejach Kościoła i Ojczyzny. Katolickie Radio Podlasie będzie transmitowało:

Czwartek o godz. 17.00 i w piątek o 7.30 - Mszę św. z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski.

Sobota od godz. 10.00 – centralne uroczystości jubileuszowe z Katedry siedleckiej.  Będzie też transmisja tej Mszy św. w TV Trwam. Dokładne informacje w gablocie. Polecamy też lekturę dzisiejszego Echa Katolickiego poświęconego jubileuszowi naszej diecezji.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Za tydzień odbędzie się rodzinny rajd rowerowy do Januszówki i z powrotem. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed plebanii. W Januszówce przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw. Zabieramy ze sobą własne kiełbaski na grilla. Napoje zapewniamy.

W związku z wysoką temperaturą powietrza mogą pojawić się pokusy nieprzestrzegania skromności stroju w kościele. Prosimy, aby tej zasady przestrzegać, tzn. unikać strojów przeźroczystych, zbyt krótkich, z odsłoniętymi ramionami. Bluzki czy sukienki powinny mieć przynajmniej krótkie rękawki. Na stoliku z gazetami są do pobrania bezpłatne ulotki dla pań pt. „modnie i godnie”.

Odeszli do wieczności: śp. Marianna Prokurat ze Zbuczyna, śp. Irena Borkowska ze Zdan, której pogrzeb będzie jutro o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Uroczystość Trójcy Świętej, 27.05.2018 r., Ogłoszenia

Dziś 81 dzieci  przyjmie I Komunię św. Od jutra biały tydzień. Msze św. o godz. 18.00. Dzieci będą przyjmować Komunię św. codziennie w innej intencji. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do I Komunii św.: rodzicom, księżom wikariuszom a szczególnie Ks. Krzysztofowi, paniom katechetkom, siostrze Kindze, panu organiście. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie na sprzątanie kościoła i otoczenia i ofiarną pracę. S. Kindze dziękujemy za wykonanie dekoracji i przybranie kościoła kwiatami.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna tradycyjną trasą do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Prosimy jak najwięcej dzieci do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do zaangażowania w procesję. Gorąco zapraszamy strażaków i harcerzy w mundurach. Dzieci klas IV przychodzą w strojach I-komunijnych, gdyż będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Od piątku oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o godz. 18.00 a w niedzielę po sumie. Początek procesji Bożego Ciała będzie miał nietypowy przebieg. Po wyjściu z kościoła udajemy się do pierwszego ołtarza przy figurze Pana Jezusa. Tam z drona wszystkim będzie zrobione zdjęcie do kapsuły czasu. Dopiero potem ksiądz z Najświętszym Sakramentem wyjdzie z kościoła.

We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia 8 nowych ministrantów. Cieszymy się i gratulujemy.

W piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź w czasie adoracji od godz. 17.00. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Sumie procesja eucharystyczna.

Alumn Karol Biardzki przyjmie w sobotę w katedrze siedleckiej święcenia diakonatu. Msza św. o godz. 10.00. Zachęcamy do wyjazdu i modlitwy w jego intencji.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

W Siedlcach zostanie wznowiony Instytut Teologiczny, gdyż zaczyna brakować katechetów. Ks. Biskup zachęca do podjęcia studiów. Szczegóły w gablocie (oraz na stronie internetowej www.it.siedlce.pl)

Przy kościele trwają prace nad budową postumentów pod figury św. Jana Pawła II i św. Stanisława oraz trwa instalacja zewnętrznego oświetlenia fasady kościoła.

Za tydzień Dzień Dziękczynienia za odzyskaną wolność. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Boże w Warszawie – Wilanowie.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Pelagia Karwowska z Łęcznowoli, śp. Tomasz Zdanowski pochodzący ze Zbuczyna, którego pogrzeb będzie juto o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Zesłanie Ducha Świętego, 20.05.2018 r., Ogłoszenia

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00

W środę rozpoczęcie nawiedzenia rodzin przez obraz Chrystusa Miłosiernego w Paduchach. Ksiądz do Paduch przyjedzie na godz. 19.00. Po wspólnych modlitwach w kaplicy i pouczeniu na temat nawiedzenia odprowadzenie obrazu do pierwszego domu.

Za tydzień I Komunia św. o godz. 10.00. Spowiedź dzieci i rodzin przed I Komunią w sobotę o godz. 9.00

Rocznica I Komunii św. w Boże Ciało o godz. 10.00.

Kuria Diecezjalna Siedlecka ogłasza, że Karol Biardzki z Rówiec jest kandydatem do święceń diakonatu, które ma przyjąć 2 czerwca br. w katedrze siedleckiej.

W sobotę Dzień Matki. Modlimy się za wszystkie matki o szacunek dla ich wielkiej i niczym nie zastąpionej roli w objawianiu miłości Boga i przekazywaniu życia.

Za tydzień odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Program na plakacie w gablocie. Jedziemy prywatnie.

Można zapisać się na III Pieszy Rajd Śladami Kapitana „Ostoi”, który odbędzie się w uroczysku „Jata” w dn. 16-17 czerwca. Szczegóły na ulotkach w gablocie.

Są jeszcze do nabycia w zakrystii albumy o Ziemi św. po 25 zł.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Kowieski z Borków Sołdów, śp. Eugenia Lipińska ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wniebowstąpienie Pańskie, 13.05.2018 r., Ogłoszenia

Poświęcenie pól o godz. 19.00: jutro w poniedziałek – Borki Wyrki. Wtorek – Jasionka, Rówce, Grodzisk. Środa – Łęcznowola, Pogonów. Czwartek – Zbuczyn (3 trasy), najpierw Msza św. o godz. 18.00 potem procesja poświęcenia pól.

W środę Msza św. wypominkowa o godz. 7.00

Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny.

Dziś zbiórka do puszek na organizację  jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej.

Dziś pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 16.00. Procesja fatimska przejdzie ulicami: Lipową, Słoneczną, Młynarską.

Dziś po Mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas trzecich.

Są do nabycia w zakrystii albumy o Ziemi św. po 25 zł i o papieżu Franciszku po 10 zł.

Odeszła do wieczności śp. Stanisława Biardzka ze Zbuczyna, której pogrzeb będzie jutro o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

VI Niedziela Wielkanocna, 6.05.2018 r., Ogłoszenia

Trwa peregrynacja obrazu Chrystusa Miłosiernego w Zbuczynie. W każdym domu obraz Chrystusa Miłosiernego przebywa dobę – od godz. 19.00 do godz. 19.00 następnego dnia. Każda z rodzin przeżywającą nawiedzenie uczestniczy w tym dniu we Mszy św.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele przed Mszą św. o godz. 16.00. Dzieci otrzymują pamiątkowe wyklejanki.

Dziś po sumie procesja eucharystyczna.

Odpust św. Stanisława – we wtorek 8 maja. Dziś jeszcze i jutro trwać będzie 40-godzinne nabożeństwo. Grafik adoracji prowadzonych przez koła różańcowe jest wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej. Nastąpiła niewielka korekta ze względu na jutrzejszy pogrzeb. Msze św. odpustowe we wtorek o godz. 12.00 z procesją wokół kościoła i 18.00 z nabożeństwem majowym – dla pracujących,  dla dzieci i młodzieży. Odpust poprowadzi ojciec Michał Szwemin, orionista. Po Mszach św. zbierze ofiary do puszek na misje prowadzone przez zakon orionistów. Na odpust przybądźmy wszyscy, gdyż jest to wielkie doroczne święto całej wspólnoty parafialnej.

Poświęcenie pól o godz. 19.00: jutro w poniedziałek – Tchórzew, Zdany. Środa – Chromna, Ługi Wielkie, Lipiny. Czwartek – Ługi Rętki, Helenów, Świercze. Piątek - Borki Sołdy. Sobota – Borki Paduchy, Borki Kosy.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Za tydzień zbiórka do puszek na organizację  jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej.

Za tydzień pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 16.00. Procesja fatimska przejdzie ulicami: Lipową, Słoneczną, Młynarską.

Za tydzień po Mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas trzecich.

Za tydzień Diecezjalny Dzień Rodziny w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Ks. Biskup zaprasza wszystkie rodziny do odbycia pielgrzymki pod hasłem: „Rodzina drogą Kościoła”. Program wywieszony jest w gablocie. Wyjazd prywatnie.

Odeszli do wieczności śp. Filomena Chojecka z Tarcz, śp. Stanisław Młynarz z Bzowa, śp. Ludwika Wysokińska z Wyrk, której pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V Niedziela Wielkanocna, 29.04.2018 r., Ogłoszenia

Z okazji Jubileuszu 600-lecia parafii organizujemy peregrynację obrazu Chrystusa Miłosiernego. Nawiedzenie rodzin rozpoczniemy od Zbuczyna. Wszystkich mieszkańców Zbuczyna zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. zostaną podane informacje o nawiedzeniu, wyznaczone 3 trasy wędrówki obrazu, zostaną przekazane specjalne modlitewniki oraz nastąpi uroczyste rozpoczęcie wędrówki obrazu od rodziny do rodziny. W każdym domu obraz Chrystusa Miłosiernego będzie przebywał dobę – od godz. 19.00 do godz. 19.00 następnego dnia. Dziś obraz przybędzie do pierwszych rodzin od strony kościoła przy ul. Rynkowej, Terespolskiej, Siedleckiej. Terminy rozpoczęcia peregrynacji w pozostałych wioskach są wywieszone w gablocie oraz zamieszczone na stronie internetowej.

We wtorek – 1 maja rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele przed Mszą św. o godz. 16.00 Dzieci będą otrzymywały wyklejanki – puzzle majówkowe. Odbiór na wioski w zakrystii.

W czwartek – 3 maja – Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Jest to święto obowiązujące. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00

W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi. W sobotę – I sobota miesiąca. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna.

Odpust św. Stanisława – 8 maja. Od soboty do poniedziałku trwać będzie 40-godzinne nabożeństwo. Grafik adoracji prowadzonych przez koła różańcowe jest wywieszony w gablocie. Małżonków zachęcamy do adoracji nocnej we dwoje przed Najświętszym Sakramentem. Można się zapisywać na listę w zakrystii. Szczególnie zachęcamy rodziców dzieci I-komunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania.

Na piątek Ks. Biskup udzielił dyspensy na pokarmy mięsne. W piątek wspomnienie św. Floriana. Gminne uroczystości strażackie odbędą się w Krzesku o godz. 17.00.

Rodzice Piotrusia ze Smolanki serdecznie dziękują za dar serca na ratowanie jego życia i zdrowia.

Poświęcenie pól o godz. 19.00: jutro w poniedziałek – Wólka Kamienna, Kijki z Kwasami. Środa – Plewki, Karcze. Piątek – Bzów, Rzążew. Sobota – Choja, Cielemęc, Tarcze.

Msza św. w kaplicy o godz. 8.00 od przyszłej niedzieli w Paduchach.

Odeszła do wieczności śp. Irena Mieścicka ze Zbuczyna. Pogrzeb jutro o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

IV Niedziela Wielkanocna, 22.04.2018 r., Ogłoszenia

Z okazji Jubileuszu 600-lecia parafii organizujemy peregrynację obrazu Chrystusa Miłosiernego po wszystkich rodzinach naszej parafii. Nawiedzenie rodzin rozpoczniemy od Zbuczyna, by zdążyć do Misji św. na 23 września. W kolejnych wioskach peregrynacja będzie rozpoczynać się sukcesywnie w zależności od wielkości wioski. Wszystkich mieszkańców Zbuczyna zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. zostaną podane informacje o nawiedzeniu, wyznaczone 3 trasy wędrówki obrazu, zostaną przekazane specjalne modlitewniki oraz nastąpi uroczyste rozpoczęcie wędrówki obrazu od rodziny do rodziny. W każdym domu obraz Chrystusa Miłosiernego będzie przebywał dobę – od godz.19.00 do godz. 19.00 następnego dnia.

Dziś niedziela seminaryjna. Serdecznie witamy wśród nas Ks. Profesora Jacka Świątka. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie seminarium.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Zdan oraz Bzowa za ofiarną pracę na rzecz parafii przy porządkowaniu terenu wokół ogrodzenia kościoła.

Zachęcamy do parkowania samochodów na nowym parkingu, gdyż dotychczasowy jest przeładowany.

Dzisiaj o godz. 16.00 w Szkole w Ługach Wielkich odbędzie się uroczystość z racji 600-lecia parafii. W programie koncert oraz możliwość nabycia pięknego albumu zawierającego zdjęcia i opis ponad 80 krzyży i kapliczek z miejscowości: Ługi Wielkie, Rętki, Lipiny, Chromna, Zdany, Świercze. Dyrekcja szkoły serdecznie wszystkich zaprasza.

W tym tygodniu imieniny będzie obchodził Ks. Wojciech. Polecamy jego osobę modlitwie parafian. Życzenia Ks. Wojciechowi złożymy za tydzień, gdyż dzisiaj jest na wyjeździe pielgrzymkowym.

III Niedziela Wielkanocna, 15.04.2018 r., Ogłoszenia

Dziś rozpoczynamy tydzień biblijny. Zwróćmy uwagę na konieczność czytania Pisma św. w domach i pilnego słuchania Słowa Bożego w kościele.

Dziś przy kościele charytatywny kiermasz książek prowadzony przez Kościół Domowy. Dochód przeznaczony jest na leczenie Piotra Pietruszewskiego ze Smolanki. Po ogłoszeniach przedstawiciel organizatorów przybliży ideę kiermaszu. W ofercie jest wiele ciekawych książek, m.in. książeczka o kandydacie na ołtarze Ks. Biskupie Ignacym Świrskim. Koszt druku 2 zł. Ofiarowana ewentualna dobrowolna nadwyżka będzie przeznaczona na leczenie Piotra.

Kurs przedmałżeński po Mszy św. o godz. 10.00

Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich a także spotkanie z firmą foto-video.

Zapraszamy wszystkich na piękny religijny  film pt. „Koło zamachowe”. Film będzie wyświetlony dziś o godz. 19.00 w kościele.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiarowanie dla parafii sadzonek pięknych kwiatów bezimiennym ofiarodawcom z Helenowa oraz Państwu Pastorom ze Zbuczyna.

Z okazji 600-lecia parafii Zbuczyn nasza gmina podjęła wiele pięknych inicjatyw. Jedną z nich jest zasadzenie 600 buków. Sadzenie buków przeznaczonych na teren parafialny jutro po Mszy św. o 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

We wtorek i środę chcemy przeprowadzić prace porządkowe oraz wyrównanie terenu na zewnątrz ogrodzenia kościoła. Serdecznie prosimy do pracy według kolejki – na wtorek od godz. 9.00 mieszkańców Zdan, będzie to zakończenie kolejki a na środę też od godz. 9.00 mieszkańców Bzowa, będzie to rozpoczęcie nowej kolejki. Zabieramy ze sobą szpadle, łopaty i żelazne grabie.

Za tydzień o godz. 16.00 w Szkole w Ługach Wielkich odbędzie się uroczystość z racji 600-lecia parafii. W programie koncert oraz możliwość nabycia pięknego albumu zawierającego zdjęcia i opis ponad 80 krzyży i kapliczek z miejscowości: Ługi Wielkie, Rętki, Lipiny, Chromna, Zdany, Świercze. Dyrekcja szkoły serdecznie wszystkich zaprasza.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz z „Kolektywem” Oleśnica, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00 na stadionie w Zbuczynie.

W minionym tygodniu  odszedł do wieczności śp. Jan Tomaszewski z Rówiec. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego, 8.04.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Taca przeznaczona jest na Caritas.

Jutro przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Jest to dzień świętości życia poczętego. Można będzie rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. Na ten temat można dziś pobrać przy kościele bezpłatne materiały.

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny naszego Biskupa Ordynariusza śp. Ignacego Świrskiego. Zachęcamy do modlitwy o rychłą beatyfikację. Obrazek z Ks. Biskupem i modlitwą beatyfikacyjną można pobrać bezpłatnie przy kościele. Obrazki można pobrać dla całej rodziny. 

Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński po Mszy św. o godz. 10.00

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 13 czerwca o godz. 16.00

Dziś o godz. 12.20 w TV Trwam wystąpi nasz Ks. Proboszcz z rolnikami. Natomiast wywiad z Ks. Proboszczem w Katolickim Radiu Podlasia zostanie nadany we wtorek o godz. 21.30.

Niedziela Wielkanocna, 1.04.2018 r., Ogłoszenia

Jutro II dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Ofiary będą przeznaczone na KUL.

Dziękujemy kołom różańcowym i mieszkańcom wiosek za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców umieszczona jest w gablocie. Dziękujemy mieszkańcom Karcz i siostrze Kindze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom żywności na stół świąteczny na plebanii oraz Firmie „Rzeźnik” za dary konserw dla ludzi w potrzebie. Dziękujmy wszystkim ofiarodawcom jałmużny wielkopostnej, składanej podczas Drogi Krzyżowej, dzięki którym ufundowaliśmy 20 talonów żywnościowych po 150 zł dla uboższych rodzin rozprowadzonych przez grupę charytatywną we współpracy z GOPS-em. Dziękujemy chórowi i panu organiście za oprawę muzyczno-wokalną świąt. Ministrantom i lektorom dziękujemy za piękną służbę przy ołtarzu. Dziękujemy strażakom, harcerzom i wszystkim biorącym udział w czuwaniu przy Grobie Pana Jezusa i zaangażowanym w procesję rezurekcyjną. Gorąco dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty na rezurekcji oraz ich rodzicom i paniom katechetkom.

Do soboty trwać będzie Oktawa Wielkanocy i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca przeznaczona będzie na Caritas.

Za tydzień w Borkach Kosach odpust Miłosierdzia Bożego o godz. 8.00

Od wtorku Msze św. wieczorowe w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 18.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Msza św. o 18.00. Osoby obchodzące pierwsze piątki miesiąca, jeżeli są w stanie łaski uświęcającej, nie muszą się spowiadać, wystarczy przyjąć Komunię św. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”, dwa numery.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Zofia Antosiewicz ze Zbuczyna, śp. Kazimierz Borkowski z Paduch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Palmowa, 25.03.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o 10.00 rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek 27 marca od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem jutro i we wtorek o godz. 17.30

Serdecznie dziękujemy Domowemu Kościołowi za  zorganizowanie trzeciej ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie Zbuczyn – Wiśniew o długości 30 km, w której wzięło udział 300 osób. Dziękujemy Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy.

Dziękujemy wszystkim grupom, które prowadziły Drogę Krzyżową w Wielkim Poście. Z ofiar zbieranych w czasie Drogi Krzyżowej zostaną ufundowane talony żywnościowe dla ubogich rodzin.

 Święte Triduum Paschalne, które będziemy obchodzić w tym tygodniu, to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Starajmy się wziąć w nich pełny udział.

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Prosimy w tym dniu o modlitwę za kapłanów.

Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej i adoracji Krzyża o godz. 18.00. Jest to publiczne wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności Krzyżowi. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po nabożeństwie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 20.00. Prosimy o czuwanie przy Grobie służby mundurowe: strażaków, harcerzy oraz wszystkie wspólnoty parafialne. Dzieci i młodzież zapisują się na adorację wg grafiku u swoich katechetów. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30. Pojedzie 3 księży trasami wywieszonymi w gablocie. Przyjeżdżamy po księży i odwozimy do następnej wioski. I trasa: Łęcznowola, Grodzisk, Rówce, Jasionka, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Sołdy. II trasa: Zdany, Chromna, Świercze, Borki Wyrki, Helenów, Rętki, Lipiny, Ługi Wielkie, Tarcze, Cielemęc. III trasa: Choja, Rzążew, Bzów, Karcze, Tchórzew, Kijki, Kwasy, Wólka Kamienna, Plewki, Pogonów. Poświęcenie pokarmów w Zbuczynie o godz. 9.00, 11.00, 13.00

Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Jest to najbardziej uroczysta celebracja w całym roku liturgicznym. Przynosimy świece.

Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 i po niej Msza św. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Nie będzie też Mszy św. w kaplicy. Na procesję rezurekcyjną prosimy strażaków i jak najwięcej dzieci do sypania kwiatów.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00 ani w kaplicy. Taca przeznaczona będzie na KUL.

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r., Ogłoszenia

Księdzu Mariuszowi Zaniewiczowi dziękujemy serdecznie za podjęcie trudu rekolekcji. Dziękujemy za głoszone przez Księdza pouczające i trafiające do serca kazania. Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wiele radości w posłudze kapłańskiej w Kurii Biskupiej. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji: księżom spowiednikom, księżom wikariuszom i księdzu diakonowi, siostrze zakrystiance i siostrom pracującym w kuchni, lektorom, psałterzystom, służbie liturgicznej. Dziękujemy ofiarodawcom żywności, szczególnie za mięso, wędliny, ciasto, swojski chleb.

Dziś spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Gorzkie Żale po sumie.

Ks. Diakon Marek Kondej kończy w sobotę praktykę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w duszpasterstwo, życzymy owocnych przygotowań do przyjęcia sakramentu kapłaństwa i zapraszamy do nas na Mszę św. prymicyjną.

Jutro uroczystość św. Józefa. Ze względu na wyjazdy księży na rekolekcje Msze św. będą tylko o godz. 7.00 i 17.00

Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych.

Domowy Kościół organizuje ekstremalną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00. Trasa: Zbuczyn – Radomyśl – Wiśniew o długości 27 km. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant. Drogę Krzyżową przechodzimy w milczeniu. Zakończenie w Wiśniewie około godz. 5.00. Powrót każdy zapewnia sobie prywatnie. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Borkach Kosach. Procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 10.00 a po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek 27 marca od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem w poniedziałek 26 i we wtorek 27 marca o godz. 17.30

Grób Pański w tym roku szykują według kolejki Karcze.

Rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński który będzie trwał przez 8 niedziel po Mszy św. o godz. 10.00. Ale rozpoczęcie kursu nastąpi już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali pod plebanią. Uczestnicy otrzymają indeksy. Prosimy wszystkich zainteresowanych kursem narzeczonych o przybycie.

Informacja dla rolników: Rząd RP nie wywiązał się z zadań skutecznej walki z ASF. Rolnicy naszej diecezji zawiązali Komitet Protestacyjny. Pierwszy protest to wyjazd w najbliższy piątek do Jasionki k/Rzeszowa na manifestację. Zapisy na wyjazd i dokładne informacje w siedzibie „Schabrolu”.

Nasza diecezja rozpoczyna proces beatyfikacyjny Ks. Biskupa Ignacego Świrskiego. Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Siedleckiej a po niej zaprzysiężenie Trybunału beatyfikacyjnego.

W sobotę w Siedlcach odbędzie się kolejny Dzień Młodzieży. Zapisy na wyjazd u Ks. Andrzeja.

W środę 21 marca u naszych sióstr święto patronalne i odpust św. Benedykta. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy u sióstr i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. Siostry serdecznie wszystkich zapraszają.  

IV Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj kazania głosi i zbiera ofiary do puszek Ks. Jarosław Kotwicki z Żytomierza na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy Ks. Jarosławowi za przybycie do nas, głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 10.00.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mariusz Zaniewicz – wicedyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Siedleckiej. Porządek rekolekcji: Msze św. w piątek i sobotę o godz. 9.00, 11.00, 16.00 – dla dzieci, 18.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i 17.30. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. i w czasie Drogi Krzyżowej. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Nauka stanowa dla mężczyzn w piątek o godz. 19.00. W sobotę o godz. 10.00 nauka stanowa dla kobiet. Taca w niedzielę przeznaczona będzie dla ks. rekolekcjonisty. Nie będzie Mszy św. w Borkach Kosach.

Domowy Kościół organizuje ekstremalną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w piątek 23 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00.  Trasa: Zbuczyn – Wiśniew. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant.

Grób Pański w tym roku szykują według kolejki Karcze.

Odwiedziny chorych w dn. 28 marca. Zapisy chorych w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.00. Katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 26 i 27 marca o godz. 17.30. Prosimy do udziału w katechezach wszystkich parafian, którzy pragną ochrzcić własne dziecko lub być rodzicem chrzestnym.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 9.00

II Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2018 r. Ogłoszenia

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

W czwartek - I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00, następnie Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, Msza  św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych o 18.30. W sobotę – I sobota miesiąca.

Za tydzień Msza św. w Bokach Kosach w szkole o godz. 12.00 w intencji poległych żołnierzy wyklętych i o pomyślność Ojczyzny. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Za tydzień imieniny Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy o Ks. Biskupie w modlitwach.

Za tydzień można będzie nabyć przy kościele wyroby świąteczne z warsztatów  w Kisielanach. Dochód przeznaczony jest na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Za dwa tygodnie kazania wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Jarosław Kotwicki z Ukrainy.

Ks. Proboszcz wyjeżdża dziś z parafianami do Ziemi św., księża wikariusze wyjechali z młodzieżą w góry. Dyżur w parafii do czwartku będą pełnić Ks. Wojciech i Ks. Diakon.

Wyjazd do Ziemi św. dziś o godz. 16.00.

Przymiarka strojów do I Komunii św. w sobotę o godz. 10.00 w sali pod plebanią.

Z biura Papieskich Dzieł Misyjnych przysłano podziękowanie kolędnikom misyjnym za ofiary na misje oraz pamiątki. Kolędnicy mogą je odebrać w zakrystii.

Są już do nabycia baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas.

Dzisiaj w ramach jałmużny wielkopostnej można wesprzeć misjonarzy ofiarami do puszek.

I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2018 r. Ogłoszenia

Witamy serdecznie Ks. Diakona Marka Kondeja, który rozpoczyna dziś w naszej parafii drugą część praktyk diakońskich. Życzymy radosnej i owocnej praktyki.

Dzisiaj kończymy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na bocznym ołtarzu nadal można wpisywać postanowienia abstynenckie.

Spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej odbędzie się dzisiaj na plebanii o godz. 17.00. Prosimy o obowiązkowe przybycie liderów wszystkich grup parafialnych oraz pań katechetek.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30. W miniony piątek była za słaba frekwencja. Prosimy, by każdy parafianin czuł się zobowiązany do udziału. Prosimy przyprowadzać dzieci.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. w najbliższą sobotę 24 lutego. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii jeszcze tylko dzisiaj. Koszt 20 zł. Prosimy koła różańcowe o zapisywanie się. Wyjazd w sobotę sprzed kościoła o godz. 8.00

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Na polecenie Ks. Biskupa dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie. Na ten cel można też w zakrystii nabyć cegiełki. Za tydzień w ramach jałmużny wielkopostnej można będzie wesprzeć misjonarzy ofiarami do puszek.

Są kalendarze rolników ze zwrotów z diecezji. Można je nabyć w zakrystii z przeceną po 15 zł. 

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. od 16 do 18 marca. Prosimy, by już dziś zaplanować sobie wolny czas, by wziąć w nich udział.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Daniela Borkowska ze Zbuczyna, śp. Zdzisław Perka z Grodziska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VI Niedziela Zwykła, 11.02.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj światowy dzień chorego. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

Zapraszamy serdecznie na film pt. „Wiara króla”, który będzie wyświetlony dzisiaj w kościele o godz. 19.00.

Jutro 4 rocznica śmierci Ks. Prałata Jana Siekierko. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. za Ks. Prałata o godz. 17.00.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych a ponadto osoby od 18 do 60 roku życia mogą spożyć do syta tylko jeden posiłek dziennie. Dzień ten przeżywamy na modlitwie i w skupieniu. Podejmujemy postanowienia wielkopostne. W tym dniu wypadają też tzw. „walentynki”, dlatego wszystkie planowane imprezy walentynkowe należy przenieść na inny termin.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na bocznym ołtarzu wpisujemy postanowienia abstynenckie. Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.30 z Komunią św. ale bez Mszy św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 7.00.

Wyjazd do Niepokalanowa i Ołtarzewa odwołujemy ze względu na małe zainteresowanie.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. 24 lutego. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Prosimy koła różańcowe o zapisywanie się.

Na pielgrzymkę do Ziemi św. wylatujemy 25 lutego. Wyjazd autokarem na lotnisko o godz. 16.30 sprzed kościoła.

Przeprowadziliśmy odkurzanie kościoła, sufitu, gzymsów i ścian. Zdjęcia z prac można obejrzeć na stronie internetowej.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Zachęcamy, by więcej dzieci wstąpiło do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w soboty o godz. 11.00. Zgłoszenia do Ks. Krzysztofa. Próby scholi w soboty o godz. 10.00. Zgłoszenia do Ks. Andrzeja.

Przygotowujemy się do Jubileuszu 600-lecia parafii, do Misji św. i wizyty Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej z księżmi misjonarzami odbędzie się za tydzień na plebanii o godz. 17.00. Prosimy o obowiązkowe przybycie liderów wszystkich grup parafialnych oraz pań katechetek.

Są kalendarze rolników ze zwrotów z diecezji. Można je nabyć w zakrystii z przeceną po 15 zł. 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Helena Sysik ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Uwaga czynny  jest telefon dyżurny. Nr 514894174.

Terminy rozpoczęcia peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego w wioskach parafii Zbuczyn jako przygotowanie do Jubileuszowych Misji Św. (23-30.09.2018)

16.08.2018   Choja

17.08.2018   Karcze

18.08.2018   Tarcze

19.08.2018   Zdany

20.08.2018   Pogonów

29.08.2018   Lipiny

30.08.2018   Kwasy i Kijki


Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Paweł Wierzchoń. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza w Mikołajowie na Ukrainie.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00

W niedzielę dożynki parafialne i gminne.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz z „Jabłonianką” Jabłonna Lacka, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 13.30 na stadionie w Zbuczynie.

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Roman Bezszkuryj. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza na Ukrainie.

Dzisiaj godz. 20.30 Apel Pielgrzymkowy.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego dzisiaj w Plewkach, w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany , zawsze o godz. 19.00.

Jutro nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja różańcowa przejdzie ulicami: Terespolską, Dębową, Piwną, Klonową. Następnie przy figurach przy kościele odprawimy Apel Jasnogórski pielgrzymkowy. Na zakończenie oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

Wyjazd autokarem na wspólne wejście pielgrzymek na Jasną Górę jutro o godz. 21.00.

Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbe w Paduchach we wtorek o godz. 19.00

W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Jest to święto obowiązujące do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od pracy. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kazania w tym dniu wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Paweł Wierzchoń z Mikołajewa koło Odessy na Ukrainie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach czwartek o godz. 7.00

Za tydzień będziemy obchodzić dożynki parafialne i gminne. Przynosimy wieńce dożynkowe na Mszę św. o godz. 10.00 a potem pojedziemy z nimi do Krzeska na godz. 12.00 by świętować z całą gminą. Wieńce w tym roku przygotowuje sektor III czyli wioski: Helenów, Świercze, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Wyrki, Borki Sołdy, Jasionka. Prosimy by z wieńcami do Krzeska pojechały wydelegowane z wiosek osoby.

Dzisiaj w zakrystii można składać ofiary na monstrancję dla domu rekolekcyjnego w Siedlanowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z kół różańcowych.

„Mostostal” z okazji jubileuszu naszej parafii wykonał i ofiarował nam pięć ławek. Panu Prezesowi, pracownikom i „Solidarności” składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ławki są potrzebne, gdy czasami ktoś zasłabnie w kościele i chce wyjść na zewnątrz a i w zwykły dzień można sobie odpocząć i pomodlić się.

Odeszli do wieczności śp. Marek Piechowicz ze Zbuczyna, śp. Irena Dziedzic z Jasionki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

 

 


  

KONTAKT:

Siedlecka 1 , 08-106 Zbuczyn
Proboszcz Ks. Stanisław Chodźko

tel. (25) 641-63-20  tel. dyżurny: 514 894 174

Publish modules to the "offcanvas" position.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok