Ogłoszenia Parafialne

Konto parafialne
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Stanisława B. M.
w Zbuczynie
ul. Siedlecka 1, 08-106 Zbuczyn

20 9198 0003 0000 0677 2000 0001

W naszej świątyni znajduje się cudowny wizerunek MB Jasnogórskiej, prawdopodobnie to przed nim miał miejsce cud w 1620 r. Ks. Proboszcz został sparaliżowany, lekarze nie potrafili mu pomóc, parafianie modlili się nowenną o łaskę zdrowia. Dziewiątego dnia nowenny ksiądz przyszedł do świątyni zdrowy. Zapraszamy w każdą środę na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 18.00. Na ołtarzu przed Matką Bożą możemy składać intencje, w których będziemy modlili się na nowennie.

W związku z epidemią:       Prosimy o zakrywanie ust i nosa maseczką.

 

OGŁOSZENIA  XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA   19.09 – 26.09.2021

Dzisiaj taca na inwestycje – parking przy cmentarzu, w tym tygodniu będzie wykonany pierwszy etap – wykorytowanie i wywiezienie ziemi. Trwają prace przy bramie.
                     


- Prosimy o zakrywanie ust i nosa maseczkami w kościele.
- Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o 10.00 i spotkanie rodziców i uczniów klas VIII i I szkół średnich – kandydatów do bierzmowania, z rodzicami. Jeżeli ktoś z młodzieży starszej chciał przystąpić do bierzmowania, również zapraszamy na spotkanie.
- W każdą niedzielę po Mszy św. o 10.00 błogosławieństwo dzieci.
- We wtorek w gmachu Seminarium w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej, zorganizowany przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Serdecznie zapraszamy inf. na stronie diecezjalnej.
- W sobotę w parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach odbędzie się II Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”. Zapisy w zakrystii, wyjazd o godz. 8.00.
- Zapraszamy w każdą środę na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 18.00. Na ołtarzu przed Matką Bożą możemy składać intencje.
- W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o 10.00 i spotkanie wszystkich członków Kół Żywego Różańca z naszej parafii.
- Na spotkaniu Rady Parafialnej została podjęta decyzja o zagospodarowaniu terenu na starym cmentarzu od strony drogi nr. 2. na nowe miejsca na pochówek zmarłych. Ze względu na trudny teren – fundamenty starego parkanu, zdecydowaliśmy na wybudowanie piwnic, w przyszłości będzie też wykonany chodnik. Osoby zainteresowane nabyciem dzierżawy miejsca i piwnicy zapraszamy do kancelarii od jutra.
Koszt nabycia miejsca z piwnicą na pomnik pojedynczy - 5500 zł.  Można zamówić miejsce na pomnik podwójny.
- Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I komunii św. proszę o kupienie dla swoich dzieci różańców, które będą poświęcone 1 X przed Nabożeństwem Różańcowym.
- Rodziców dzieci klas I, II i III proszę o zakupienie podręcznika przygotowującego do I Komunii św., dla siebie i dziecka – kto jeszcze go nie ma.
- Po raz kolejny przypominamy, że osoby, które pragną się wyspowiadać w tygodniu, aby przybyć do kościoła 15 min. przed rozpoczęciem Mszy św., w niedzielę rozglądajmy się, gdzie księża spowiadają, nie chowajmy za filarami, nie stójmy do jednego kapłana. Został przestawiony konfesjonał w którym spowiada ks. proboszcz do bocznej nawy.  
- Prosimy o zabranie już wieńców dożynkowych.
- Zachęcamy do czytania naszego „Echa”: Relacja z beatyfikacji ks. Prymasa i matki Czackiej, Świadectwo s. Nulli uzdrowionej za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego. Cud Eucharystyczny znak dla niedowiarków, czy wierzących? Dlaczego postać o. Pio wciąż fascynuje. Czy w małżeństwie wszystko należy przebaczać? Jak rozwiązywać problemy? 
-  Dzisiaj dzień wyborów na Wójta Gminy Zbuczyn, lokale wyborcze będą czynne w godz. 7-21.
- Na Sąd Boży został wezwany Jan Jakimiak. Wieczny odpoczynek…
- 12.00    Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zap. II: Łukasz Wiśniak i Diana Wiśniak, zam. w Zbuczynie par. tut. Polecajmy ich Bogu, o ewentualnych przeszkodach prosimy powiadomić duszpasterzy.


Obchody jubileuszu 25-tej rocznicy beatyfikacji błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie odwołana ze względu na stan wyjątkowy.

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego do udziału w II Kongresie Kultury Diecezji Siedleckiej

Drodzy Siostry i Bracia!

            Dnia 21 września br. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego
w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej, zorganizowany przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej.

            Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. sprawowaną w kaplicy seminaryjnej w intencji ludzki kultury Następnie o godz. 11.30 w Auli WSD zostaną wygłoszone referaty, a także odbędzie się okolicznościowy koncert. Spotkanie zakończy się wspólnym obiadem.

            Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech wspólna modlitwa i spotkanie, przyczynią się do umocnienia dialogu Kościoła i kultury,
tak bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach.

            Szczegóły spotkania i informacje związane ze zgłoszeniem swojego w nim udziału, można odnaleźć na stronie: diecezja.siedlce.pl oraz na plakatach rozesłanych do wszystkich parafii naszej diecezji.

Z pasterskim błogosławieństwem                                                                                                                                                                                                                              BISKUP SIEDLECKI   
                               
        
+ Kazimierz Gurda

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na II Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”

             Drodzy Siostry i Bracia, Członkowie Apostolatu „Margaretka”!

                    W sobotę – 25 września – w parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach odbędzie się II Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty. W programie przewidziana jest także konferencja formacyjna, świadectwo, Eucharystia sprawowana o godz. 11.30 oraz wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.

Zapraszam serdecznie na to spotkanie osoby zrzeszone w grupach Apostolatu „Margaretka” w parafiach naszej diecezji, jak również wszystkich, którzy modlą się za kapłanów. Niech to spotkanie będzie czasem umocnienia w wierze, ale także
dziękczynieniem Bogu przez orędownictwo Maryi za wszystkich kapłanów oraz prośbą o nowe powołania do kapłaństwa.

Jednocześnie pragnę poinformować, że po śmierci śp. Ks. Kan. Krzysztofa Skwierczyńskiego, nowym duszpasterzem Apostolatu w naszej diecezji został Ks. Sebastian Bisek.

Dziękując za dar modlitwy w intencji kapłanów z serca błogosławię

BISKUP SIEDLECKI

+ Kazimierz Gurda

   Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Wójt Gminy Zbuczyn przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Spis kończy się 30 września, zostało już więc niewiele czasu. Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę.

Wrzesień to ostatni miesiąc spisu. Ostatnia szansa na podjęcie inicjatywy i większe zaangażowanie się w informowanie mieszkańców o spisie. Wszyscy działamy dla ich dobra i społeczności lokalnych.

 

Konto parafialne

MIĘDZYGMINNY BANK SPÓŁDZIELCZY W ZBUCZYNIE

20 9198 0003 0000 0677 2000 0001

      

Kancelaria Parafialna w nowym miejscu wejście od poczty.

Porządek zimowy                                                               Porządek letni od 29 marca. 

Poniedziałek: 9.00-10.00;  15.30-16.30                                           Poniedziałek: 9.00-10.00;  16.30-17.30               

Wtorek:          kancelaria nieczynna                                                Wtorek:          kancelaria nieczynna 

 Środa:           9:00-10:00;   15:30-16:30.                                         Środa:           9:00-10:00;   16:30-17:30.

 Czwartek:    kancelaria nieczynna                                                 Czwartek:    kancelaria nieczynna 

 Piątek:          9:00-10:00;   15:30-16:30.                                         Piątek:          9:00-10:00;   16:30-17:30.

 Sobota:         9:00-10:00;   15:30-16:30.                                        Sobota:         9:00-10:00;   16:30-17:30.

  W niedzielę, uroczystości, wtorki, czwartki i w czasie nabożeństw kancelaria jest nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer księdza dyżurnego.           514  894  174

Konto parafialne
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Stanisława B. M.
w Zbuczynie
ul. Siedlecka 1, 08-106 Zbuczyn

20 9198 0003 0000 0677 2000 0001

 PROW 2014 2020 logo kolor Leader  flag yellow low 

                          "Europejski Fundusz Rolny na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn.: „Iluminacja świetlna zabytkowego kościoła w Zbuczynie” ma na celu podniesienie atrakcyjności wizualnej i turystycznej miejscowości Zbuczyn poprzez budowę iluminacji świetlnej zabytkowego kościoła w Zbuczynie, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego LEADER”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. 

Zdjęcie do pobrania

Powyższe ogłoszenie zostało zamieszczone ze względu na otrzymaną dotację na wykonanie iluminacji kościoła w Zbuczynie. 

Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Uwaga czynny  jest telefon dyżurny. Nr 514894174.

Terminy rozpoczęcia peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego w wioskach parafii Zbuczyn jako przygotowanie do Jubileuszowych Misji Św. (23-30.09.2018)

16.08.2018   Choja

17.08.2018   Karcze

18.08.2018   Tarcze

19.08.2018   Zdany

20.08.2018   Pogonów

29.08.2018   Lipiny

30.08.2018   Kwasy i Kijki


Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Paweł Wierzchoń. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza w Mikołajowie na Ukrainie.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00

W niedzielę dożynki parafialne i gminne.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz z „Jabłonianką” Jabłonna Lacka, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 13.30 na stadionie w Zbuczynie.

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Roman Bezszkuryj. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza na Ukrainie.

Dzisiaj godz. 20.30 Apel Pielgrzymkowy.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego dzisiaj w Plewkach, w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany , zawsze o godz. 19.00.

Jutro nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja różańcowa przejdzie ulicami: Terespolską, Dębową, Piwną, Klonową. Następnie przy figurach przy kościele odprawimy Apel Jasnogórski pielgrzymkowy. Na zakończenie oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

Wyjazd autokarem na wspólne wejście pielgrzymek na Jasną Górę jutro o godz. 21.00.

Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbe w Paduchach we wtorek o godz. 19.00

W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Jest to święto obowiązujące do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od pracy. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kazania w tym dniu wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Paweł Wierzchoń z Mikołajewa koło Odessy na Ukrainie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach czwartek o godz. 7.00

Za tydzień będziemy obchodzić dożynki parafialne i gminne. Przynosimy wieńce dożynkowe na Mszę św. o godz. 10.00 a potem pojedziemy z nimi do Krzeska na godz. 12.00 by świętować z całą gminą. Wieńce w tym roku przygotowuje sektor III czyli wioski: Helenów, Świercze, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Wyrki, Borki Sołdy, Jasionka. Prosimy by z wieńcami do Krzeska pojechały wydelegowane z wiosek osoby.

Dzisiaj w zakrystii można składać ofiary na monstrancję dla domu rekolekcyjnego w Siedlanowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z kół różańcowych.

„Mostostal” z okazji jubileuszu naszej parafii wykonał i ofiarował nam pięć ławek. Panu Prezesowi, pracownikom i „Solidarności” składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ławki są potrzebne, gdy czasami ktoś zasłabnie w kościele i chce wyjść na zewnątrz a i w zwykły dzień można sobie odpocząć i pomodlić się.

Odeszli do wieczności śp. Marek Piechowicz ze Zbuczyna, śp. Irena Dziedzic z Jasionki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

 

 


  

KONTAKT:

Siedlecka 1 , 08-106 Zbuczyn
Proboszcz Ks. Stanisław Chodźko

tel. (25) 641-63-20  tel. dyżurny: 514 894 174

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok