Ogłoszenia Parafialne

          

 PROW 2014 2020 logo kolor Leader  flag yellow low 

                    

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn.: „Iluminacja świetlna zabytkowego kościoła w Zbuczynie” ma na celu podniesienie atrakcyjności wizualnej i turystycznej miejscowości Zbuczyn poprzez budowę iluminacji świetlnej zabytkowego kościoła w Zbuczynie, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego LEADER”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. 

Zdjęcie do pobrania

Powyższe ogłoszenie zostało zamieszczone ze względu na otrzymaną dotację na wykonanie iluminacji kościoła w Zbuczynie.

XVI Niedziela Zwykła, 21.07.2019 r.

Msza św. za duszę śp. Ks. Jana Cepa w 13 rocznicę śmierci będzie odprawiona w naszym kościele w środę o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Są to wyjątkowe rekolekcje w drodze, czas odejścia od codzienności i zbliżenia się do Boga i Maryi. Pielgrzymka wyruszy z naszej parafii  we czwartek 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 9:00. Przewodnikiem będzie, jak w latach poprzednich, ks. Krzysztof.

Osoby, które chciałyby posługiwać w naszej grupie w służbach: medycznej, muzycznej i porządkowej, zapraszamy na spotkanie w sali na plebanii dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00. Zapraszamy na to spotkanie także pątników, którzy chcą wyruszyć na pielgrzymkę po raz pierwszy.

Pielgrzymować możemy także w sposób duchowy, przekazując intencję, którą zaniesiemy przed tron Jasnogórskiej Pani. Formularze intencji duchowych możemy pobrać na stolikach pod chórem i po wypełnieniu przekazać ks. przewodnikowi lub złożyć w zakrystii. Niech zachętą do pójścia w tegorocznej pielgrzymce będzie krótki film o naszej pielgrzymkowej grupie, który możemy obejrzeć dzisiaj w kościele po każdej Mszy św.

W naszej gminie będzie realizowany projekt budowy sieci światłowodowej. Umożliwi on dostęp do szybkiego internetu. Więcej informacji znajduje się w gablocie. Zostaną też one przekazane na spotkaniu z mieszkańcami gminy. Firma budująca sieć prosi mieszkańców prywatnych działek o zgodę na wkopanie światłowodu. Zbiorowa budowa przyłączy będzie bardzo tania. Późniejsze indywidualne podłączanie się do sieci będzie już dużo droższe.

Odszedł do wieczności śp. Ariel Grodzicki ze Zbuczyna. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XV Niedziela Zwykła, 14.07.2019 r.

Zachęcamy do pójścia w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej. Grupa 6 wyruszy z naszej parafii pierwszego sierpnia trasą przez Choję i Tarcze. Można pobrać formularze pielgrzymki duchowej oraz poradnik pielgrzyma zawierający praktyczne rady. Ks. Krzysztof, przewodnik naszej grupy, zaprasza wszystkich na spotkanie informacyjne o pielgrzymce a szczególnie te osoby, które chcą pójść po raz pierwszy. Zaprasza też chętnych do pełnienia służby muzycznej, porządkowej i medycznej. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w sali pod plebanią.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach we wtorek o godz. 7.00

Odszedł do wieczności śp. Stanisław Gałach z Helenowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XIV Niedziela Zwykła, 7.07.2019 r.

Dziś I niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna.

Jutro Koło Przyjaciół KRP z Karcz będzie prowadzić różaniec w naszym radiu o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę dzień skupienia Legionu Maryi. Początek w kościele o godz. 10.00. W programie modlitwy, konferencja, Msza św., agapa. Przyjadą legioniści z kilkunastu parafii. Zapraszamy do uczestnictwa także sympatyków legionu.

W sobotę dzień fatimski. Msza św. o godz. 18.00 a następnie procesja różańcowa ulicami Lipową, Cmentarną do nowego cmentarza i z powrotem.

Jest do odebrania „Różaniec” dla prenumeratorów.

Zachęcamy do pójścia w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej. Grupa 6 wyruszy z naszej parafii pierwszego sierpnia. Można już pobierać formularze pielgrzymki duchowej. Można też pobrać poradnik pielgrzyma zawierający praktyczne rady. Prosimy rodziców, by zezwolili młodzieży pójść na pielgrzymkę i nie uczyli wygodnictwa i lenistwa i nie straszyli młodzieży mówiąc: „Nie idź, bo nie dojdziesz”, bo każdy dojdzie. 

Odeszli do wieczności śp. Krystyna Borkowska z Helenowa, pogrzeb we wtorek o godz. 9.30; śp. Bożena Józwik z Paduch, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XIII Niedziela Zwykła, 30.06.2019 r.

Dzisiaj Mszę św. prymicyjną o godz. 10.00 odprawi ks. Michał Kobryński, który był u nas na praktyce diakońskiej. Dziękujemy Ks. Michałowi za posługę w naszej parafii i życzymy obfitości Bożych łask w pracy duszpasterskiej w Mokobodach.

Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Chata”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Diecezjalny Dzień Chorych odbędzie się w Kodniu 2 lipca. Wyjazd autokarem zapisanych osób we wtorek o godz. 8.00

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 18.00

W piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja w intencji nawrócenia żyjących w konkubinatach oraz okazja do spowiedzi.

W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. z adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 7.00 i 18.00

Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna.

Odeszli do wieczności śp. Zofia Suchożebrska z Ługów Wielkich, pogrzeb jutro o godz. 11.30; śp. Jan Skolimowski ze Zbuczyna, pogrzeb jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XII Niedziela Zwykła, 23.06.2019 r.

Dzisiaj na sumie o godz. 12.00 Ks. Karol Biardzki odprawi Mszę św. prymicyjną. Procesja z prymicjantem wyruszy z plebanii do kościoła o godz. 11.50. Przy wejściu do kościoła rodzice pobłogosławią prymicjanta. Kazanie wygłosi Ks. Łukasz Celiński. Po Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne z odpustem zupełnym i rozdanie pamiątkowych obrazków. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Z polecenia Episkopatu Polski dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje jako przebłaganie Boga za mnożące się ostatnio profanacje Eucharystii.

Obchodzimy oktawę Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00 a dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.

Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. wieczorowa będzie ofiarowana za śp. Ks. Jana Cepa i śp. Ks. Jana Siekierko, odprawi ją ks. prymicjant.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00

W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Taca przeznaczona będzie na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Za tydzień Mszę św. prymicyjną o godz. 10.00 odprawi ks. Michał Kobryński, który był u nas na praktyce diakońskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Za tydzień w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Chata”.

Diecezjalny Dzień Chorych odbędzie się w Kodniu 2 lipca. Program na plakacie w gablocie. Organizujemy autokar. Zapisy do środy w zakrystii lub telefonicznie na telefon dyżurny lub sms-em na numer ks. Proboszcza. Koszt 25 zł od osoby.

Instytut Teologiczny w Siedlcach zaprasza na studia magisterskie oraz podyplomowe. Po studiach można zostać katechetą. Nauczających religii zaczyna w diecezji brakować więc praca zapewniona. Informacje na plakacie w gablocie.

Odeszli do wieczności śp. Dariusz Marczak z Rówiec, śp. Piotr Orzyłowski z Pogonowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Uroczystość Trójcy Św., 16.06.2019 r., Ogłoszenia

Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Wyznajemy wiarę w najważniejszą i najbardziej tajemniczą prawdę o Bogu. Codziennie w modlitwie budźmy w sobie pragnienie, by kiedyś w niebie móc tę tajemnicę poznać.

Jutro o godz. 7.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

W środę zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi, by z Bogiem zakończyć rok szkolny i przyjąć Komunię św. Msza św. w intencji szkoły w Zbuczynie w środę o godz. 8.00 w kościele, w Borkach Kosach i Borkach Wyrkach Msze św. będą o godz. 9.00.

W środę Msza św. Domowego Kościoła o godz. 18.00 na zakończenie roku formacyjnego a po Mszy św. spotkanie przy plebanii.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, by publicznie wyznać naszą wiarę w Chrystusa Eucharystycznego. Dzieci klas czwartych będą w tym dniu obchodziły rocznicę I Komunii św. Prosimy, by dzieci klas trzecich i czwartych przybyły na procesję w strojach komunijnych. Wszystkie dzieci młodsze prosimy do sypania kwiatów, dzieci starsze i młodzież do niesienia emblematów religijnych, różańca i feretronów. Zapraszamy strażaków i harcerzy w mundurach. Prosimy o mobilizację mężczyzn do niesienia chorągwi a kobiety do niesienia szarf.

Od piątku będziemy obchodzić oktawę Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po sumie.

W sobotę o godz. 10.00 w katedrze siedleckiej Diakon Karol Biardzki przyjmie święcenia kapłańskie a w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12.00 odprawi u nas Mszę św. prymicyjną. Jest to wielkie wydarzenie w naszej parafii, dlatego przybądźmy wszyscy, by otrzymać błogosławieństwo prymicyjne z odpustem zupełnym. Pamiętajmy o naszym rodaku w modlitwach. Módlmy się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Odszedł do wieczności śp. Tomasz Dyl z Kolonii Jasionka. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 VI Niedziela Wielkanocna, 26.05.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj O. Marcin Dragan z Syberii głosi kazania i po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki. Serdecznie dziękujemy za przybycie do nas z pomocą duszpasterską.

Dzisiaj I Komunia św. o godz. 10.00. Biały tydzień do soboty o godz. 18.00. Módlmy się, by dzieci, ich rodzice i chrzestni zawsze zostali wierni Bogu. Rodzicom dziękujemy za sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz za ufundowanie nowego mszału i sześciu obrusów ołtarzowych, które na dziś zostały położone. Dziękujemy siostrze Kindze za dekorowanie kościoła i kierowanie pracami. Ks. Krzysztofowi i katechetom dziękujemy za całoroczny trud przygotowania dzieci i rodziców. Pracownikom piekarni dziękujemy za piękny bochen chleba jako dar ofiarny.

W naszej parafii został otwarty pod opieką Caritasu punkt pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Można bezpłatnie uzyskać pomoc prawną od prawnika i psychologa. Zainteresowanych zapraszamy do sali pod plebanią w poniedziałki od godz. 10.00 do 18.00 oraz w środy od godz. 8.00 do 16.00.

W piątek święto nawiedzenia N.M.P. i zakończenie nabożeństw majowych o godz. 18.00.

W sobotę I sobota miesiąca i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna.

Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz niedziela radiowa. Taca będzie przeznaczona na nasze diecezjalne radio. Będzie to też dzień dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Za tydzień przypada 40-ta rocznica upamiętniająca niezwykle ważne wydarzenie. Podczas swej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny Jan Paweł Il wezwał pomocy Ducha Świętego, by dokonał odnowy polskiej ziemi. Te bardzo ważne słowa modlitwy zostały wysłuchane w czasach naszej niewoli i zapoczątkowały odrodzenie narodu. W związku z tym NSZZ „Solidarność” ziemi siedleckiej ze swymi duszpasterzami zapraszają wszystkich na modlitewne spotkanie „Pod Krzyżem Papieskim” na Placu Piłsudskiego w Warszawie, które odbędzie się 2 czerwca o godz. 15.00. Wyjazd z Siedlec o godz. 9.30 ul. Świętojańska 4. Nr kontaktu dla osób zainteresowanych wyjazdem: Maciej Kublikowski tel. 692 386 488

6 czerwca – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami o godz. 18.00. 7 czerwca – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji nawrócenia osób żyjących w konkubinatach oraz okazja do spowiedzi.

9 czerwca – 20 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Siedlcach i Niedziela Zesłania Ducha Św.

V Niedziela Wielkanocna, 19.05.2019 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom obrzędu poświęcenia pól. Jest to podtrzymanie pięknej tradycji, wiary i zaufania Bogu w codziennych potrzebach.

Dziękujemy uczestnikom procesji fatimskiej, która jest zawierzeniem Maryi losów świata.

Kuria Diecezjalna w Siedlcach oficjalnie powiadamia, że diakon Karol Biardzki jest kandydatem do święceń kapłańskich, które przyjmie 22 czerwca br.

Wszystkich rolników zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w sali pod plebanią. Omówimy aktualne problemy i zechcemy reaktywować NSZZ „Solidarność”.

We wtorek wypada 20 rocznica nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., następnie w procesji będą przeniesione do szkoły relikwie patrona i odbędzie się czuwanie modlitewne i akademia.

W środę w naszej szkole odbędzie się dekanalny konkurs biblijny. W czwartek uczestnicy w pojadą na wycieczkę autokarową do Kodnia. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00

W czwartek oddajemy cześć relikwiom bł. Męczenników Podlaskich.

Za tydzień I Komunia św. o godz. 10.00. Spowiedź dzieci i rodzin w sobotę o godz. 9.00.

W sobotę o godz. 8.00 sprzed naszego kościoła wyruszy motocyklowy Rajd Katyński, którego kapelanem będzie Ks. Proboszcz. Można będzie motorami dołączyć do rajdu i odprowadzić motocyklistów na dowolną odległość w kierunku Międzyrzeca.   

Katechezy dla rodziców planujących chrzest dziecka i dla chrzestnych odbędą się w sali pod plebanią jutro i we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 i po nabożeństwie majowym.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz ze „Zrywem” Sobolew, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00 na stadionie w Zbuczynie.

W piątek o godz. 12.00 w Tchórzewie w dawnej szkole odbędzie się poświęcenie Domu Opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

XXIX piesza pielgrzymka w intencji trzeźwości do Leśnej Podl. wyruszy z Krzeska w sobotę o godz. 6.00. Powrót autokarem wieczorem. Koszt 15 zł. Długość trasy 35 km. Zgłoszenia udziału pod nr tel. 666 014 494, 606 996 366 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dokładne informacje w gablocie.

W naszej parafii został otwarty pod opieką Caritasu punkt pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Można bezpłatnie uzyskać pomoc prawną od prawnika i psychologa. Zainteresowanych zapraszamy do sali pod plebanią w poniedziałki od godz. 10.00 do 18.00 oraz w środy od godz. 8.00 do 16.00.

Za tydzień przybędzie do nas z Syberii O. Marcin Dragan. Wygłosi kazania i po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki.

IV Niedziela Wielkanocna, 12.05.2019 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom odpustu ku czci św. Stanisława. Kołom różańcowym dziękujemy za modlitwę i prowadzenie adoracji Najśw. Sakramentu

Poświęcenie pól w nadchodzącym tygodniu o godz. 19.00. Poniedziałek – Świercze, Tarcze, Cielemęc. Wtorek – Choja, Rzążew. Środa – Karcze, Tchórzew, Kwasy z Kijkami, Wólka Kamienna. Czwartek – Zbuczyn: Msza św. o 18.00 i trzy tradycyjne trasy procesji. Piątek – Plewki.

Jutro pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 i procesja różańcowa ulicami Lipową, Słoneczną, Młynarską, Siedlecką.

Msza św. wypominkowa w czwartek o godz. 7.00

Wszystkich rolników zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w sali pod plebanią. Omówimy aktualne problemy i zechcemy reaktywować NSZZ „Solidarność”.

Zbliża się dzień I Komunii św. Próby ustawienia dzieci, recytacji i spowiedzi w środy i czwartki o godz. 16.30. Dostarczenie uszytych alb i przymiarka 16 maja po próbie.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o składaniu do 15 maja wniosków o przyznanie płatności na bieżący rok.

III Niedziela Wielkanocna, 5.05.2019 r., Ogłoszenia

Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny po Mszy św. o godz. 18.00.

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po sumie litania do Matki Bożej i procesja eucharystyczna.

Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony film pt. „Czy naprawdę wierzysz?”

Od jutra rozpoczniemy poświęcenie pól o godz. 19.00. Poniedziałek – Pogonów, Grodzisk, Łęcznowola. Wtorek – Rówce, Jasionka, Borki Kosy. Czwartek – Borki Paduchy, Helenów, Borki Wyrki. Piątek – Borki Sołdy, Rętki, Lipiny. Sobota – Ługi Wielkie, Chromna, Zdany.

W środę - ósmego maja będziemy obchodzić odpust ku czci św. Stanisława poprzedzony 40-godzinnym nabożeństwem. Adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 do 18.00. Prosimy Koła Różańcowe o prowadzenie adoracji. Poniedziałek o 7.30 – Wólka Kamienna, Kijki i Kwasy, 9.00 - Tchórzew, 10.00 – Plewki, 11.00 – Karcze, Bzów, 12.00 – Rzążew, 13.00 – Choja, 14.00 – Cielemęc, 15.00 – Tarcze, Zdany, 16.00 – Chromna, 17.00 – Lipiny, Ługi Wielkie. Wtorek o 7.30 – Rętki, Helenów, 9.00 – Wyrki, 10.00 – Sołdy, 11.00 – Paduchy, 12.00 – Kosy, 13.00 – Jasionka, Rówce, 14.00 – Grodzisk, 15.00 – Łęcznowola, Pogonów, 16.00 -18.00 – Zbuczyn. Grafik adoracji wywieszony jest też w gablocie.

Odpust ku czci św. Stanisława w środę. Msze św. odpustowe o godz. 12.00 z procesją wokół kościoła i o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym. Nie będzie Mszy odpustowej o 7.00 rano. Odpustowi będzie przewodniczył Ojciec Redemptorysta Waldemar Gonczaruk z Lublina.

Spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią św. w sali pod plebanią. Zbuczyn kl. III A – wtorek, godz. 16.00. Zbuczyn kl. III B – czwartek, godz. 16.00. Borki Kosy – piątek, godz. 16.00. Dzieci z pozostałych szkół – piątek godz. 17.00. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele.

Taca za tydzień przeznaczona będzie Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o składaniu do 15 maja wniosków o przyznanie płatności na bieżący rok.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Grzegorz Głuszczak z Kwasów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

II Niedziela Wielkanocna, 28.04.2019 r., Ogłoszenia

Witamy w naszej parafii  Ks. Jarosława Kotwickiego z Ukrainy, wikariusza parafii Korosteń, który pomaga nam dzisiaj duszpastersko pod nieobecność księży. Dziękujemy za głoszone kazania. Księdzu Jarosławowi będzie można się odwdzięczyć ofiarami do puszek.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Wszystkich parafian a szczególnie gorąco dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny po Mszy św. o godz. 18.00. Odprawiajmy też nabożeństwa majowe w wioskach.

We wtorek wypada przeniesiona uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00.

We czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z komunią pod dwiema postaciami o godz. 18.00.

W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Jest to święto obowiązujące do udziału w Mszach św., które będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Jest to też I piątek miesiąca. W piątek ten można będzie spożywać pokarmy mięsne. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

W sobotę I sobota miesiąca. Msze św. z adoracją Najśw. Sakramentu o 7.00 i 18.00. W sobotę też wspomnienie św. Floriana. Modlimy się za strażaków.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie litania do Matki Bożej i procesja eucharystyczna. Za tydzień o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Czy naprawdę wierzysz?” Zaplanujmy sobie czas, bo taki film warto obejrzeć.

Domowy Kościół serdecznie zaprasza na XXI Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Pielgrzymka odbędzie się 30 kwietnia 2019 r. Rozpocznie się o 19.00 w Katedrze. Następnie odbędzie się procesja różańcowa do Sanktuarium św. Józefa zakończona Mszą św.

Od 6 maja rozpoczniemy poświęcenie pól. Szczególnie gorąco będziemy modlić się o deszcz. Ósmego maja będziemy obchodzić odpust ku czci św. Stanisława poprzedzony 40-godzinnym nabożeństwem.

Pierwszego maja rozpoczniemy rozbiórkę wschodniej strony ogrodzenia cmentarza.. Prosimy wioski do pracy według kolejki. W środę (1 maja) - Cielemęc, czwartek (2 maja) – Grodzisk, sobota (4 maja) – Helenów. Do pracy przybywamy jak najliczniej na godz. 9.00 pod plebanię. Potrzebny będzie ciągnik z przyczepą wywrotkową, tur lub inna ładowarka, rękawice, łomy, kilofy, łopaty.

Jutro w Ośrodku Zdrowia ul. Terespolska 15 w Zbuczynie odbędzie się badanie wzroku, które warto wykonać by uniknąć zaćmy i jaskry. Dokładne informacje w gablocie.

Zjazd rodu Chromińskich odbędzie się w środę 1 maja w Zbuczynie. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele o godz. 16.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z Chromińskimi.

Za tydzień narodowe czytanie Pisma św. pod patronatem Episkopatu Polski i Premiera RP. Zachęcamy, by w tym roku przeczytać Ewangelię wg św. Jana.

12 maja odbędzie się w Parczewie diecezjalna pielgrzymka rodzin. Program na plakacie w gablocie. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł od osoby.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec” dla prenumeratorów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Borkowski z wioski Borki Sołdy, śp. Jan Jastrzębski z wioski Borki Wyrki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Poniedziałek Wielkanocny, 22.04.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj II dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Ofiary są przeznaczone na KUL.

Diakon Karol Biardzki przeżywa z nami już ostatnie święta wielkanocne. Gdy za tydzień pojedzie do seminarium, wróci do nas 23 czerwca jako nowo wyświęcony kapłan. Kolejne święta będzie przeżywał już na parafii, do której zostanie posłany. Dziękujemy Karolowi za wierną służbę Bogu od najmłodszych lat i sześcioletnią posługę jako alumn. Dziękujemy za pomoc duszpasterską w czasie obecnych świąt. Życzymy owocnego przygotowania do przyjęcia święceń i zapewniamy o naszej modlitwie.

Dziękujemy kołom różańcowym i mieszkańcom wiosek za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców umieszczona jest w gablocie. Dziękujemy mieszkańcom Plewek i siostrze Kindze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom żywności na stół świąteczny na plebanii. Dziękujmy wszystkim ofiarodawcom jałmużny wielkopostnej, składanej podczas Drogi Krzyżowej, dzięki którym ufundowaliśmy 16 talonów żywnościowych po 200 zł dla uboższych rodzin rozdanych we współpracy z GOPS-em. Dziękujemy chórowi i panu organiście za oprawę muzyczno-wokalną świąt. Ministrantom, lektorom, psałterzystom dziękujemy za piękną służbę przy ołtarzu. Dziękujemy strażakom i wszystkim biorącym udział w czuwaniu przy Grobie Pana Jezusa i zaangażowanym w procesję rezurekcyjną. Gorąco dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty na rezurekcji oraz ich rodzicom. Do soboty trwać będzie Oktawa Wielkanocy i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca przeznaczona będzie na Caritas. W najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Za tydzień w Borkach Kosach odpust Miłosierdzia Bożego o godz. 8.00

Wyjazd autokarowy do Włoch o północy z wtorku na środę z parkingu przy poczcie. W sobotę pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem naszych księży wikariuszy przy grobie św. Jana Pawła II. Prosimy o modlitwę za naszą parafię.

Za tydzień pod nieobecność księży przybędzie z pomocą duszpasterską Ks. Jarosław Kotwicki z Ukrainy. Będzie można mu się odwdzięczyć ofiarami do puszek.

Koncert organowy odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w katedrze siedleckiej. Informacje na plakacie w gablocie.

Mistrzostwa Polski w piłkę nożną kleryków odbędą się w Siedlcach na stadionie miejskim 1 i 2 maja. Alumnie naszego seminarium będą bronić tytułu mistrzowskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W maju rozpoczniemy rozbiórkę wschodniej strony ogrodzenia cmentarza, następnie wykonamy ogrodzenie z cegły klinkierowej. Będą proszone wioski do pracy według kolejki.

VI Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa, 14.04.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Niech odczytanie opisu Męki Pańskiej głęboko zapadnie nam w serca. Cały tydzień przeżyjmy w modlitwie i skupieniu. Ograniczmy korzystanie z rozrywek i pozwólmy Jezusowi królować w naszym życiu.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Cielemęca za ofiarne prace porządkowe wokół kościoła. Szczególnie gorąco dziękujemy młodzieży.

Gorąco dziękujemy państwu Pastorom za ofiarowanie bratków a Legionowi Maryi za posadzenie ich przy figurach.

Dziękujemy za ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców wywieszona jest w gablocie.

Serdecznie dziękujemy Domowemu Kościołowi za  zorganizowanie czwartej ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w której wzięło udział ponad 200 osób. Dziękujemy Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy.

Dziękujemy wszystkim grupom, które prowadziły Drogę Krzyżową w Wielkim Poście. Z ofiar zbieranych w czasie Drogi Krzyżowej zostaną ufundowane talony żywnościowe dla ubogich rodzin.

We wtorek Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 7.00

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w środę przesuwamy na godz. 14.00 ze względu na pogrzeb.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem jutro i we wtorek o godz. 18.30

Święte Triduum Paschalne, które będziemy obchodzić w tym tygodniu, to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Starajmy się wziąć w nich pełny udział.

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Prosimy w tym dniu o modlitwę za kapłanów.

Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej i adoracji Krzyża o godz. 18.00. Jest to publiczne wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności Krzyżowi. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po nabożeństwie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 20.00. Prosimy o czuwanie przy Grobie służby mundurowe: strażaków, harcerzy oraz wszystkie wspólnoty parafialne. Dzieci i młodzież zapisują się na adorację według grafiku u swoich katechetów. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30. Pojedzie 3 księży trasami wywieszonymi w gablocie. Przyjeżdżamy po księży i odwozimy do następnej wioski. I trasa: Łęcznowola, Grodzisk, Rówce, Jasionka, Borki Kosy, Borki Paduchy i Borki Sołdy - razem w kaplicy. II trasa: Zdany, Chromna, Świercze, Borki Wyrki, Helenów, Rętki, Lipiny, Ługi Wielkie, Tarcze, Cielemęc. III trasa: Choja, Rzążew, Bzów, Karcze, Tchórzew, Kijki, Kwasy, Wólka Kamienna, Plewki, Pogonów. Poświęcenie pokarmów w Zbuczynie o godz. 9.00, 11.00, 13.00

Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Jest to najbardziej uroczysta celebracja w całym roku liturgicznym. Przynosimy świece.

Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 i po niej Msza św. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00 ani w kaplicy. Na procesję rezurekcyjną prosimy strażaków, harcerzy i jak najwięcej dzieci do sypania kwiatów.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00 ani w kaplicy. Taca przeznaczona będzie na KUL.

Odeszli do wieczności: śp. Ks. Adam Buczek, śp. Jan Stasiowski z Wólki Kamiennej, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 13.00, śp. Teresa Kurkus ze Zbuczyna, ostatnio zamieszkała w Warszawie, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.30, śp. Jan Okliński ze Zbuczyna, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V Niedziela Wielkiego Postu, 7.04.2019 r., Ogłoszenia

Księdzu Mateuszowi Czubakowi dziękujemy serdecznie za podjęcie trudu rekolekcji. Dziękujemy za głoszone przez Księdza pouczające i trafiające do serca kazania. Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wiele radości w posłudze kapłańskiej w zakładzie karnym oraz jako wykładowcy w Wyższym Seminarium Duchownym. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji: księżom spowiednikom, księżom wikariuszom i księdzu diakonowi, siostrze zakrystiance i siostrom pracującym w kuchni, lektorom, psałterzystom, służbie liturgicznej. Dziękujemy ofiarodawcom żywności.

Dziś spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Gorzkie Żale po sumie.

Ks. Diakon Michał Kobryński kończy w sobotę praktykę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w duszpasterstwo, życzymy owocnych przygotowań do przyjęcia sakramentu kapłaństwa i zapraszamy do nas na Mszę św. prymicyjną.

Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych.

Domowy Kościół organizuje nocną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00. Trasa: Zbuczyn – Zembry – Dziewule- Zbuczyn. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant. Drogę Krzyżową przechodzimy w milczeniu. Zakończenie około godz. 5.00. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Ks. Biskup zaprasza młodzież na spotkanie w najbliższą sobotę, które będzie się składało z dwóch części: rozpoczęcie w katedrze i piesza pielgrzymka do Skórca do tamtejszego sanktuarium św. Krzyża. Wyjazd autokarem w sobotę o godz. 8.00 sprzed kościoła.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm oraz uroczyste odczytanie opisu Męki Pańskiej. Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Borkach Kosach. Procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 10.00 a po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielką Środę 17 kwietnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chcemy wygrabić liście wokół kościoła i plebanii. Prosimy do pracy na jutro od godz. 9.00 według kolejki wszystkich mieszkańców Cielemęca. Przynosimy żelazne grabie, łopaty. Prosimy też o ciągnik z przyczepą i ładowarką.

IV Niedziela Wielkiego Postu, 31.03.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii pod nieobecność Ks. Proboszcza, który głosi rekolekcje, gości Ks. Witalij Bezszkuryj z Żytomierza na Ukrainie. Głosi kazania i zbiera ofiary do puszek. Dziękujemy serdecznie Ks. Witalijowi za pomoc duszpasterską.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mateusz Czubak – kapelan więzienia w Siedlcach. Porządek rekolekcji: Msze św. w piątek i sobotę o godz. 9.00, 11.00, 16.00 – dla dzieci, 18.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i 17.30. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. i w czasie Drogi Krzyżowej. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Nauka stanowa dla kobiet w piątek o godz. 19.00. W sobotę o godz. 10.00 nauka stanowa dla mężczyzn. Taca w niedzielę przeznaczona będzie dla ks. rekolekcjonisty. Nie będzie Mszy św. w Borkach Kosach.

Ks. Biskup zaprasza młodzież na spotkanie w sobotę przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia, które będzie się składało z dwóch części: rozpoczęcie w katedrze i piesza pielgrzymka do Skórca do tamtejszego sanktuarium św. Krzyża. Organizatorzy przygotowali ciekawy program. Dokładne informacje u księży wikariuszy i na plakacie w gablocie. Zapisy do 7 kwietnia u Ks. Andrzeja i Ks. Krzysztofa.

Domowy Kościół organizuje nocną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w piątek 12 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00.  Trasa: Zbuczyn – Zembry – Dziewule – Zbuczyn – około 30 km. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant.

Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady na stół świąteczny.

Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele będzie wyświetlony piękny film fabularny o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie korony”.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec” dla prenumeratorów.

W dniach 4-5 kwietnia (czwartek i piątek) w godzinach od 9.00 do 17.00 Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie zaprasza osoby mogące oddać szpik potrzebny pilnie dla 6 letniej Kariny z Siedlec,  która zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Jedynym ratunkiem dla Kariny jest przeszczep szpiku. Będą w ośrodku czekać wolontariusze, którzy zarejestrują chętnych jako potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja zajmie chwilę, będzie polegała na wypełnieniu ankiety oraz pobraniu próbki śliny. Już dziś rodzice Kariny serdecznie dziękują za dar serca.

Odeszli do wieczności: śp. Janina Piechowicz ze Zbuczyna, śp. Krystyna Bąboń ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Wielkiego Postu, 24.03.2019 r., Ogłoszenia

Jutro uroczystość Zwiastowania Najśw. Maryi Pannie. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św., by oddać cześć Słowu Bożemu, które stało się Ciałem. Jest to też dzień świętości życia. Modlimy się za dzieci poczęte a jeszcze nienarodzone o prawo do życia. Jutro rozpoczynamy duchową adopcję dziecka poczętego. Po każdej Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę w tej intencji. Dziś z bocznych ołtarzy można pobrać bezpłatnie gazetę podejmującą temat obrony życia i duchowej adopcji.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 18.30, którą poprowadzi Legion Maryi.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.

Przypominamy o rekolekcjach wielkopostnych od 5 do 7 kwietnia.

Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania bez młodzieży za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady na stół świąteczny.

Prosimy Koła Różańcowe, które nie były tydzień temu na kongresie o pobranie w zakrystii modlitewników do prowadzenia spotkań pt. „Przewodnik zelatora”.

Za tydzień o godz. 19.00 w naszym kościele będzie wyświetlony piękny film fabularny o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie korony”, który koniecznie trzeba obejrzeć dla umocnienia wiary.

Za tydzień do naszej parafii pod nieobecność Ks. Proboszcza, który będzie głosił rekolekcje,  przybędzie z Żytomierza na Ukrainie Ks. Witalij Bezszkuryj. Wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszek.

Uboga rodzina potrzebuje kuchni gazowo-elektrycznej. Może ktoś ma używaną w dobrym jeszcze stanie, prosimy o pomoc.

Prosimy mieszkańców Plewek o przygotowanie według kolejki Grobu Pańskiego w kościele.

Odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Wysocka ze Zbuczyna, śp. Stanisław Kirylczuk z Rówiec, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Pomódlmy się o zdrowie Ks. Adama Buczka, który po operacji do dziś nie odzyskał przytomności. Pod Twoją obronę…

II Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2019 r., Ogłoszenia

We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich rolników. Przyjadą też rolnicy z terenu diecezji. Zawierzymy rolników opiece św. Józefa. Po Mszy św. będzie spotkanie rolników w sali pod plebanią. Omówimy bieżące problemy, zaplanujemy działania na przyszłość i zechcemy powtórnie reaktywować Związek Zawodowy „Solidarność” RI. 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 18.30, którą poprowadzi Domowy Kościół.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.

Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na misje święte.

Wyjazd na nowennę ku czci św. Józefa do parafii Szpaki dzisiaj o godz. 17.30 sprzed kościoła.

Przymiarka strojów dzieci do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca o godz. 10.00 w sali pod plebanią. Zaliczka za albę podczas przymiarki – 50 zł.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 5 do 7 kwietnia. Zaplanujmy sobie wolny czas na te dni.

Od 25 marca rozpoczniemy duchową adopcję dziecka poczętego. Zachęcamy, aby włączyć się w to dzieło.

Konferencja dla narzeczonych przygotowujących się w tym roku do zawarcia sakramentu małżeństwa odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca o godz. 13.00 w Katolickiej Poradni Rodzinnej – sala pod plebanią.

W zakrystii są już do nabycia po 5 zł baranki wielkanocne z czekolady na stół świąteczny. Dochód przeznaczony jest na „Caritas”.

Uprzejmie prosimy Koła Różańcowe i innych ofiarodawców o składkę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

I Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2019 r., Ogłoszenia

Witamy serdecznie Diakona Michała Kobryńskiego, który przybył do nas na drugą część praktyki duszpasterskiej.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 18.30, którą poprowadzi Oaza młodzieżowa. Po Drodze Krzyżowej zbierane są ofiary na jałmużnę wielkopostną dla rodzin ubogich.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 7.00

Błogosławieństwo wszystkich dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na misje św.

Wyjazd Domowego Kościoła na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w sobotę o godz. 9.00 sprzed kościoła.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. w sobotę. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed kościoła.

Wyjazd na nowennę ku czci św. Józefa do parafii Szpaki w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 sprzed kościoła.

Odeszli do wieczności śp. Irena Krasuska z Łęcznowoli, śp. Rafał Pióro z Rzążewa, śp. Eugeniusz Ignatowicz z Łęcznowoli, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.15. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VIII Niedziela Zwykła, 3.03.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w Borkach Kosach odbędą się gminne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w kaplicy o godz. 12.00, a następnie w szkole koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Szkoła wszystkich serdecznie zaprasza.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych a ponadto osoby od 18 do 60 roku życia mogą spożyć do syta tylko jeden posiłek dziennie. Dzień ten przeżywamy na modlitwie i w skupieniu. Podejmujemy postanowienia wielkopostne.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej, wyłożonej na bocznym ołtarzu, wpisujemy postanowienia abstynenckie. Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.30 z Komunią św. ale bez Mszy św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Jutro Domowy Kościół naszej parafii będzie prowadził różaniec w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. w sobotę 16 marca. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Prosimy, by z każdego koła różańcowego pojechali na kongres delegaci. Koszt: autokar 20 zł plus 10 zł wpisowego na cele organizacyjne.

Organizujemy też autokar na wyjazd na nowennę ku czci św. Józefa do parafii Szpaki w niedzielę 17 marca. Wyjazd o godz. 18.00. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Informacje o nowennie na plakacie w gablocie.

I Siedlecki Marsz Żołnierzy wyklętych odbędzie się za tydzień w Siedlcach. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Stanisława.

VII Niedziela Zwykła, 24.02.2019 r., Ogłoszenia

Do naszej parafii przybył z pomocą duszpasterską Ks. Jerzy Chiniewicz z Brześcia, któremu dziękujemy za głoszone kazania. Po Mszy św. Ks. Jerzy zbierze ofiary do puszek na dokończenie budowy kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa w Brześciu.

Nasz parafianin Tomasz Jaszczuk zdobył mistrzostwo Polski w skoku w dal. Serdecznie gratulujemy.

W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź, adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nawrócenie żyjących w konkubinatach o godz. 16.00. Msza św. o 17.00. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. z adoracją Najśw. Sakramentu o 7.00 i 17.00. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najśw. Sakramentu.

Za tydzień w Borkach Kosach odbędą się gminne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w kaplicy o godz. 12.00, a następnie w szkole koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Szkoła wszystkich serdecznie zaprasza, gdyż orkiestra wojskowa, która zaprezentuje koncert patriotyczny jest najlepsza w Polsce. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Jest do odebrania marcowy numer „Różańca”.

Odeszła do wieczności śp. Teresa Marciniak z Ługów Wielkich. Pogrzeb jutro o godz.  10.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

VI Niedziela Zwykła, 17.02.2019 r., Ogłoszenia

W sobotę o godz. 8.30 wyjazd Ks. Andrzeja i Ks. Krzysztofa z młodzieżą w góry. Przymierzanie nart we wtorek o godz. 17.30

Pod nieobecność księży za tydzień przybędzie do naszej parafii z pomocą duszpasterską    Ks. Jerzy Chiniewicz z Brześcia. Wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszek na dokończenie budowy kościoła .

Nasz parafianin, wybitny sportowiec Tomasz Jaszczuk będzie dziś startował w mistrzostwach Polski w skoku w dal. Zapraszamy do kibicowania i oglądania transmisji na kanale „TVP Sport” o godz. 18.00.

Odeszli do wieczności śp. Krzysztof Borkowski ze Zbuczyna, śp. Wacław Kozak ze Zbuczyna, śp. Marianna Ługowska z Chromnej, śp. Halina Iwanowska z Grodziska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V Niedziela Zwykła, 10.02.2019 r., Ogłoszenia

Jutro wspomnienie N.M.P. z Lourdes. Modlimy się za chorych. Msze św. z namaszczeniem chorych o godz. 7.00, 17.00. Prosimy o przywiezienie chorych i starszych do kościoła.

Msza św. za śp. Ks. Prał. Jana Siekierko w 5 rocznicę śmierci we wtorek o godz. 17.00.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 7.00

Za tydzień spotkanie z rodzicami klas trzecich i błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o 10.00

Rekolekcje dla młodzieży męskiej odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu w dn. od 15 do 17 lutego. Dokładne informacje w gablocie i u księży. Zachęcamy młodzieńców do wzięcia w nich udziału.

Bierzmowanie odbędzie się 24 września br. o godz. 17.00

Kończą się ferie zimowe. Wznawiamy spotkania formacyjne dla KSM-u, scholi, ministrantów, Oazy dziecięcej i młodzieżowej w tych samych terminach, co przed feriami.

Odeszła do wieczności śp. Cecylia Solnica z Wólki Kamiennej. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

II Niedziela Zwykła, 20.01.2019 r., Ogłoszenia

Zbliża się upragniony dzień wyjazdu Amelki Chybowskiej z Paduch do Stanów Zjednoczonych na operację nóżek. Planowany czas pobytu rodziny w Stanach to rok. Amelka przejdzie kilka operacji i rehabilitację. Rodzina dziękuje za pomoc i prosi o dalsze wsparcie. Dlatego też za tydzień parafialne Koło „Caritas” będzie zbierać ofiary do puszek na ten cel. Można też przynosić do przedsionka zakrystii plastikowe nakrętki oraz wpłacić 1% podatku. Koło „Caritas” zbiera też makulaturę. Dokładne informacje z telefonem kontaktowym, numerem KRS podane są w gablocie.

Podsumowanie kolędy. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana a wraz z nim błogosławieństwo Boże w swoich domach. Jeśli jakaś rodzina była w pracy czy na wyjeździe, można jeszcze księdza zaprosić, by w kartotece nie była odnotowana nieobecność. Dziękujemy za ofiary, które wyniosły 138 tys. zł., zostały wpłacone na konto parafialne, przeznaczone będą na budowę nowego ogrodzenia starego cmentarza. Budowę rozpoczniemy od strony wschodniej. Będzie to mur z czerwonej cegły. To co nas niepokoi i martwi, to duża ilość szczególnie ludzi młodych żyjących w konkubinatach, czy to w parafii czy jeszcze więcej w świecie. A przecież wyszli z naszych katolickich domów. Trzeba za nich się modlić, by zapragnęli Komunii św. i pojednania z Bogiem i ułożyli sobie życie zgodnie z Bożymi przykazaniami. Dlatego też w tym roku wszystkie adoracje pierwszopiątkowe będą odprawiane w ich intencji. Zapraszamy wszystkich, którzy zetknęli się z tym problemem do wytrwałej modlitwy już w najbliższy I piątek – 1 lutego na godz. 16.00. Będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne specjalne modlitwy, by Bóg poruszył sumienia żyjących w konkubinacie. 

Dzisiaj chór z parafii Bożego Ciała z Siedlec pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego śpiewa na Mszy św. o godz. 10.00 a następnie wykona koncert kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W środę wspomnienie bł. Męczenników Podl. Po Mszach św. litania do męczenników i ucałowanie ich relikwii.

W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Przynosimy do kościoła gromnice. Jest to dzień życia konsekrowanego. Taca przeznaczona będzie na zakony klauzurowe w diecezji.

Odszedł do wieczności śp. Tadeusz Ługowski ze Zbuczyna. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Święto Chrztu Pańskiego, 13.01.2019 r., Ogłoszenia

 Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia ale kolędy śpiewamy jeszcze tradycyjnie do 2 lutego.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i wspólne kolędowanie przy żłóbku. Zapraszamy wszystkie dzieci.

Dzisiaj o godz. 16.00 w świetlicy w Helenowie będą wystawione jasełka. Mieszkańcy Helenowa serdecznie wszystkich zapraszają.

Kolęda w nadchodzącym tygodniu:

poniedziałek od godz. 15.00 ul. Terespolska 3 ks.

wtorek od godz. 15.00 ul. Siedlecka, Żytnia 3 ks.

środa od. godz. 15.00 ul. Klonowa, Piaskowa, Krótka, Rynkowa 2 ks.

czwartek od godz. 15.00 ul. Dębowa, Piwna 1 ks.

Jest do odebrania styczniowy numer „Różańca” dla prenumeratorów. Mamy kilka numerów wolnych, można jeszcze się zgłosić.

W zakrystii są do nabycia Ewangeliarze z rozważaniami na bieżący rok, małe po 10 zł, duże po 20 zł.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w środę o godz. 7.00

Za tydzień będziemy gościć chór z parafii Bożego Ciała z Siedlec pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego. Chór będzie śpiewał na Mszy św. o godz. 10.00 a następnie wykona koncert kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Święto Objawienia Pańskiego, 6.01.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Taca przeznaczona na misje. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o 12.00 wyruszymy w orszaku Trzech Króli. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy małżonkom za przybycie tydzień temu na spotkanie „5, 10, 15”. Domowemu Kościołowi dziękujemy za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania. Dyrekcji szkoły dziękujemy za udostępnienie sali. Pracownikom szkoły dziękujemy za pomoc organizacyjną i troskę o uczestników.

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej i Oazy dziecięcej i młodzieżowej dzisiaj o godz. 17.00.

Dzisiaj w świetlicy w Paduchach spotkanie opłatkowe i koncert kolęd o godz. 15.00. Mieszkańcy wioski wszystkich zapraszają.

Porządek kolędy w nadchodzącym tygodniu:

poniedziałek od godz. 9.00 – Karcze 1 ks., Choja 1 ks., od godz. 15.00 Zbuczyn, ul. Łąkowa, Cicha, Ogrodowa 1 ks.

wtorek od godz. 9.00 – Tarcze 1 ks., Lipiny 1 ks., od godz. 15.00 Zbuczyn ul. Jana Pawła II, Spokojna, Błękitna 1 ks.

środa od godz. 9.00 – Ługi Rętki 1 ks., Chromna 1 ks., od godz. 15.30 Zbuczyn ul. Graniczna 1 ks.

czwartek od godz. 9.00 Zdany i Koszarka 1 ks., od godz. 15.00 Zbuczyn ul. Gliniana, Leśna Północna 2 ks.

piątek od godz. 15.00 Kol. Jasionka, ul. Polna 1 ks., ul. Młynarska, Słoneczna, Boczna, Mała 2 ks.

sobota od godz. 9.00 ul. Starowiejska 2 ks., ul. Lipowa, Cmentarna 1 ks.

Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i wspólne kolędowanie przy żłóbku. Zapraszamy wszystkie dzieci. Można przynieść własne instrumenty muzyczne.

Jest do odebrania styczniowy numer „Różańca” dla prenumeratorów. Mamy kilka numerów wolnych, można jeszcze się zgłosić.

W zakrystii są do nabycia Ewangeliarze z rozważaniami na bieżący rok, małe po 10 zł, duże po 20 zł. Zachęcamy do lektury Pisma św. i codziennej medytacji nad Słowem Bożym.

Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Uwaga czynny  jest telefon dyżurny. Nr 514894174.

Terminy rozpoczęcia peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego w wioskach parafii Zbuczyn jako przygotowanie do Jubileuszowych Misji Św. (23-30.09.2018)

16.08.2018   Choja

17.08.2018   Karcze

18.08.2018   Tarcze

19.08.2018   Zdany

20.08.2018   Pogonów

29.08.2018   Lipiny

30.08.2018   Kwasy i Kijki


Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Paweł Wierzchoń. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza w Mikołajowie na Ukrainie.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00

W niedzielę dożynki parafialne i gminne.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz z „Jabłonianką” Jabłonna Lacka, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 13.30 na stadionie w Zbuczynie.

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Roman Bezszkuryj. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza na Ukrainie.

Dzisiaj godz. 20.30 Apel Pielgrzymkowy.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego dzisiaj w Plewkach, w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany , zawsze o godz. 19.00.

Jutro nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja różańcowa przejdzie ulicami: Terespolską, Dębową, Piwną, Klonową. Następnie przy figurach przy kościele odprawimy Apel Jasnogórski pielgrzymkowy. Na zakończenie oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

Wyjazd autokarem na wspólne wejście pielgrzymek na Jasną Górę jutro o godz. 21.00.

Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbe w Paduchach we wtorek o godz. 19.00

W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Jest to święto obowiązujące do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od pracy. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kazania w tym dniu wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Paweł Wierzchoń z Mikołajewa koło Odessy na Ukrainie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach czwartek o godz. 7.00

Za tydzień będziemy obchodzić dożynki parafialne i gminne. Przynosimy wieńce dożynkowe na Mszę św. o godz. 10.00 a potem pojedziemy z nimi do Krzeska na godz. 12.00 by świętować z całą gminą. Wieńce w tym roku przygotowuje sektor III czyli wioski: Helenów, Świercze, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Wyrki, Borki Sołdy, Jasionka. Prosimy by z wieńcami do Krzeska pojechały wydelegowane z wiosek osoby.

Dzisiaj w zakrystii można składać ofiary na monstrancję dla domu rekolekcyjnego w Siedlanowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z kół różańcowych.

„Mostostal” z okazji jubileuszu naszej parafii wykonał i ofiarował nam pięć ławek. Panu Prezesowi, pracownikom i „Solidarności” składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ławki są potrzebne, gdy czasami ktoś zasłabnie w kościele i chce wyjść na zewnątrz a i w zwykły dzień można sobie odpocząć i pomodlić się.

Odeszli do wieczności śp. Marek Piechowicz ze Zbuczyna, śp. Irena Dziedzic z Jasionki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

 

 


  

KONTAKT:

Siedlecka 1 , 08-106 Zbuczyn
Proboszcz Ks. Stanisław Chodźko

tel. (25) 641-63-20  tel. dyżurny: 514 894 174

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok