Ogłoszenia Parafialne

Konto parafialne
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Stanisława B. M.
w Zbuczynie
ul. Siedlecka 1, 08-106 Zbuczyn

20 9198 0003 0000 0677 2000 0001

Chrystus Zmartwychwstał ! Chrystus żyje.
W tym szczególnym czasie Wielkanocnym, kiedy radujemy się ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem. Kiedy dokonuje się nasze zbawienie. Przeżywamy też, trudny czas: obaw, trosk, zagrożenia.
Życzymy Wiary, Nadziei i Miłości. Wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa, który Żyje, ma Wielą moc uciszyć każdą burzę. Jest Panem wszechświata.
Nadziei, że nic bez woli Boga się nie stanie, że z tej trudnej sytuacji On wyprowadzi wielkie Dobro.
Miłości, która przeniknie Wasze życie, przemieni Wasze serca, usunie lęk. 
                                                                                                                                           .                                                                                                                                                                                                                                                             Duszpasterze

W związku z ostatnimi obostrzeniami ogłoszonymi przez Rząd w kościołach obowiązuje:

1. Limit osób – 1 osoba na 20 m/2 
2. Zakrywanie ust i nosa maseczką.
3. Trzeba też utrzymywać 1,5 m dystansu od innych osób.
Zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii na zewnątrz kościoła, z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Prosimy o noszenie maseczek, zachowanie dystansu i stosowanie się do zaleceń. 

                                                     

OGŁOSZENIA  NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO 11.04 – 18.04.2021

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Taca dzisiaj przeznaczona na Caritas.


- W związku z obostrzeniami: Zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii na zewnątrz kościoła, z zachowaniem środków bezpieczeństwa: noszenie maseczek, zachowanie dystansu.

- Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, - od 13.00 do 16.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

- W piątek 16 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

- IV Ojcowski Poligon Duchowy w Pratulinie. Ojcowski Klub z Siedlec, Łukowa i Łosic pragnie zaprosić na IV Ojcowski Poligon Duchowy pod hasłem ,,Wychowanie do Wiary i Męstwa” które odbędzie się  w sobotę 17 kwietnia br. w w Pratulinie. Spotkanie adresowane jest do mężczyzn, którzy wpatrzeni w przykład Błogosławionych Męczenników chcą od nich uczyć się wiary i męstwa po to aby przekazać je następnym pokoleniom. Początek godz. 19.00. Inf. na stronie diecezjalnej.

- Za tydzień taca inwestycyjna, na parking przy cmentarzu.

- Za tydzień nie będzie spotkania przygotowującego do I komunii św.

- Zachęcamy do czytania naszego „Echa”: Współczesny człowiek często myli miłosierdzie z pobłażliwością. Od nienawiści do Kościoła miłości do Jezusa – świadectwo. Zniewolenia duchowe dzieci – artykuł dla rodziców. Obalamy mity o migrenie.

- Na Sąd Boży zostali wezwani: Władysław Ługowski - Ługi Wielkie, Amelia Jurek – Rówce, Marian Samoćko – Łęcznowola, Zuzanna Krasuska – Ługi Rętki, Helena Jasińska, Zygmunt Rosiński - Zbuczyn.


         12.00    Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się, Zap. I: Marek Dróżdż kaw, Siennica, par. Siennica i Justyna Krasuska panna, Łęcznowola, par. tut. Maciej Pęgowski stanu wolnego, Siedlce par. Bożego Ciała i Agnieszka Borkowska panna, Borki Sołdy par. Tut. Polećmy ich Bogu, o ewentualnych przeszkodach prosimy powiadomić duszpasterzy.        

                                   

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Wójt Gminy Zbuczyn informuje, że od 1 kwietnia na terenie całego kraju jest prowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Aby wziąć udział należy:  - wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spis.gov.pl
- albo zadzwonić na Infolinie.
- albo można skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy.

 

Konto parafialne

MIĘDZYGMINNY BANK SPÓŁDZIELCZY W ZBUCZYNIE

20 9198 0003 0000 0677 2000 0001

      

Kancelaria Parafialna w nowym miejscu wejście od poczty.

Porządek zimowy                                                               Porządek letni od 29 marca. 

Poniedziałek: 9.00-10.00;  15.30-16.30                                           Poniedziałek: 9.00-10.00;  16.30-17.30               

Wtorek:          kancelaria nieczynna                                                Wtorek:          kancelaria nieczynna 

 Środa:           9:00-10:00;   15:30-16:30.                                         Środa:           9:00-10:00;   16:30-17:30.

 Czwartek:    kancelaria nieczynna                                                 Czwartek:    kancelaria nieczynna 

 Piątek:          9:00-10:00;   15:30-16:30.                                         Piątek:          9:00-10:00;   16:30-17:30.

 Sobota:         9:00-10:00;   15:30-16:30.                                        Sobota:         9:00-10:00;   16:30-17:30.

  W niedzielę, uroczystości, wtorki, czwartki i w czasie nabożeństw kancelaria jest nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer księdza dyżurnego.           514  894  174

Konto parafialne
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Stanisława B. M.
w Zbuczynie
ul. Siedlecka 1, 08-106 Zbuczyn

20 9198 0003 0000 0677 2000 0001

 PROW 2014 2020 logo kolor Leader  flag yellow low 

                          "Europejski Fundusz Rolny na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn.: „Iluminacja świetlna zabytkowego kościoła w Zbuczynie” ma na celu podniesienie atrakcyjności wizualnej i turystycznej miejscowości Zbuczyn poprzez budowę iluminacji świetlnej zabytkowego kościoła w Zbuczynie, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego LEADER”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. 

Zdjęcie do pobrania

Powyższe ogłoszenie zostało zamieszczone ze względu na otrzymaną dotację na wykonanie iluminacji kościoła w Zbuczynie. 

Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Uwaga czynny  jest telefon dyżurny. Nr 514894174.

Terminy rozpoczęcia peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego w wioskach parafii Zbuczyn jako przygotowanie do Jubileuszowych Misji Św. (23-30.09.2018)

16.08.2018   Choja

17.08.2018   Karcze

18.08.2018   Tarcze

19.08.2018   Zdany

20.08.2018   Pogonów

29.08.2018   Lipiny

30.08.2018   Kwasy i Kijki


Wniebowzięcie N. M. P. 15.08.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Paweł Wierzchoń. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza w Mikołajowie na Ukrainie.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00

W niedzielę dożynki parafialne i gminne.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz z „Jabłonianką” Jabłonna Lacka, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 13.30 na stadionie w Zbuczynie.

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi Ks. Roman Bezszkuryj. Dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność księży wikariuszów. Po Mszy św. ofiarami do puszek można będzie wesprzeć pracę księdza na Ukrainie.

Dzisiaj godz. 20.30 Apel Pielgrzymkowy.

Rozpoczęcie nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego dzisiaj w Plewkach, w czwartek – Choja, piątek – Karcze, sobota – Tarcze, niedziela – Zdany , zawsze o godz. 19.00.

Jutro nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja różańcowa przejdzie ulicami: Terespolską, Dębową, Piwną, Klonową. Następnie przy figurach przy kościele odprawimy Apel Jasnogórski pielgrzymkowy. Na zakończenie oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

Wyjazd autokarem na wspólne wejście pielgrzymek na Jasną Górę jutro o godz. 21.00.

Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbe w Paduchach we wtorek o godz. 19.00

W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Jest to święto obowiązujące do uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymania się od pracy. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kazania w tym dniu wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Paweł Wierzchoń z Mikołajewa koło Odessy na Ukrainie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach czwartek o godz. 7.00

Za tydzień będziemy obchodzić dożynki parafialne i gminne. Przynosimy wieńce dożynkowe na Mszę św. o godz. 10.00 a potem pojedziemy z nimi do Krzeska na godz. 12.00 by świętować z całą gminą. Wieńce w tym roku przygotowuje sektor III czyli wioski: Helenów, Świercze, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Wyrki, Borki Sołdy, Jasionka. Prosimy by z wieńcami do Krzeska pojechały wydelegowane z wiosek osoby.

Dzisiaj w zakrystii można składać ofiary na monstrancję dla domu rekolekcyjnego w Siedlanowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z kół różańcowych.

„Mostostal” z okazji jubileuszu naszej parafii wykonał i ofiarował nam pięć ławek. Panu Prezesowi, pracownikom i „Solidarności” składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ławki są potrzebne, gdy czasami ktoś zasłabnie w kościele i chce wyjść na zewnątrz a i w zwykły dzień można sobie odpocząć i pomodlić się.

Odeszli do wieczności śp. Marek Piechowicz ze Zbuczyna, śp. Irena Dziedzic z Jasionki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

 

 


  

KONTAKT:

Siedlecka 1 , 08-106 Zbuczyn
Proboszcz Ks. Stanisław Chodźko

tel. (25) 641-63-20  tel. dyżurny: 514 894 174

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok