Ruch Pielgrzymkowy

30.08.2016. Nowym przewodnikiem Grupy 6 został Ks. Krzysztof Niestieruk. Najbliższe spotkanie pielgrzymów odbędzie się na Rancho w Okninach (tam gdzie zawsze) parafia Radomyśl dn. 11.09.2016 r. (niedziela) o godz. 17.00. Będzie to okazja do wspomnień, podsumowania tegorocznej pielgrzymki oraz poznania nowego Ks. Przewodnika.

29.08.2016. Grupa 6 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę dziękuje Ks. Pawłowi Bilskiemu za 4 lata współpracy i przewodnictwa grupie oraz Ks. Marcinowi Komoszyńskiemu za wydatną pomoc. Były to lata niezapomniane. Na pewno będzie niejedna jeszcze okazja do spotkań na pielgrzymim szlaku.

Po-mocni

Lektorzy

"Formacja biblijna zmierza do tego, aby lektorzy potrafili zrozumieć czytania w ich własnym kontekście oraz w świetle wiary pojmować istotną treść orędzia Objawienia. Formacja liturgiczna winna lektorom zapewnić pewną znajomość sensu struktury liturgii słowa oraz związków między liturgią słowa i liturgią eucharystyczną."

 Benedykt XVI

Od kilku lat w naszej parafii oprócz lektorów SLO działą grupa lektorów "świeckich". Zajmuje się ona posługą czytania Słowa Bożego, szczególnie w niedzielę i uroczystości, a także w ciągu tygodnia.

Wspólnota ta liczy 52 osoby. Osoby czytające zapisują się w grafik na grupie prowadzonej w serwisie facebook; https://www.facebook.com/groups/403447653070625

SPOTKANIA FORMACYJNE DLA LEKTORÓW ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDY II PIATEK MIESIĄCA PO MSZY ŚW. WIECZOROWEJ.

Spotkania prowadzi ks. Krzysztof. 

Ministranci

TYGODNIOWY PLAN DYŻURÓW W MIESIĄCU WRZEŚNIU

PONIEDZIAŁEK GR.I

WTOREK GR.II

ŚRODA GR.III

CZWARTEK GR. IV

PIĄTEK GR. V

SOBOTA GR.VI

NIEDZIELNY PLAN DYŻURÓW 

GRUPA I - 7:00

GRUPA II - 8:30

GRUPA III - 10:00

GRUPA IV - 12:00

GRUPA V i VI - 16:00

 

Punktacja

1. Służba na Mszy Św. w dni powszechne, niedzielę i uroczystości:

      a) obecność na wyznaczonym dyżurze  +4 pkt

      b) obecność na innej Mszy Św.    +2 pkt

      c) nieobecność w dniu dyżuru    -4 pkt

2. Służba na nabożeństwach:

      a) nabożeństwo majowe / czerwcowe    +1 pkt

      b) Droga Krzyżowa / Różaniec    +3 pkt

      c) Gorzkie Żale    +4 pkt  

3. Zbiórki:

      a) Obecność    +2 pkt

      b) Nieobecność    -3 pkt

4. Inne:

      a) Triduum Paschalne    +5 pkt

      b) Ślub / pogrzeb  +4 pkt

     e) Złe zachowanie w zakrystii  -10 pkt

Legion Maryi

Dzień skupienia Legionu Maryi "Kurii Leśniańskiej" w Zbuczynie dn. 8 lipca 2017 r. Legion Maryi założył świecki młody Irlandczyk Frank Duff (dziś kandydat na ołtarze) w latach 20-tych ubiegłego wieku w Dublinie. W sferze organizacyjnej kierował się starożytnymi legionami rzymskimi w duchowej - miłością do Maryi. Chciał założyć organizację sprawną i zdyscyplinowaną jak legiony, które w rękach Niepokalanej staną się narzędziem apostolstwa. Dziś Legion Maryi istnieje na całym świecie, liczy kilka milionów członków, jest wielką pomocą dla kapłanów. Szczególnie jest niezbędny w krajach misyjnych, gdzie brakuje misjonarzy. Cieszy się aprobatą i wsparciem papieża i biskupów.

W naszej parafii Legion Maryi istnieje od 2013 r. Liczy 30 członków. Kieruje nim p. Dariusz Tchórzewski z Tchórzewa. Strukturalnie należy do tzw. kurii legionowej w Leśnej Podl. Spotkania modlitewne odbywają się w środy o godz. 17.30 (czas zimowy) i 18.30 (czas letni) w sali na plebanii.

W dn. 21-22.10.2016 r. Legion Maryi naszej parafii wraz z Legionem Maryi ze Swór zorganizowali modlitewne Jerycho Różańcowe. Polegało ono na adoracji Najśw. Sakramentu w kościele przez całą dobę. Wielką radością był też udział we wspólnych modlitwach wielu parafian niezrzeszonych. Świadczy to o potrzebie takiej modlitwy. Na zakończenie odbyła się "agapa" przy herbatce (zdjęcia poniżej) legionistów ze Swór i Zbuczyna. 

 

 

 

 


  

KONTAKT:

Siedlecka 1 , 08-106 Zbuczyn
Proboszcz Ks. Stanisław Chodźko

tel. (25) 641-63-20  tel. dyżurny: 514 894 174

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok