Ogłoszenia Parafialne

          

 PROW 2014 2020 logo kolor Leader  flag yellow low 

                    

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn.: „Iluminacja świetlna zabytkowego kościoła w Zbuczynie” ma na celu podniesienie atrakcyjności wizualnej i turystycznej miejscowości Zbuczyn poprzez budowę iluminacji świetlnej zabytkowego kościoła w Zbuczynie, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego LEADER”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. 

Zdjęcie do pobrania

Powyższe ogłoszenie zostało zamieszczone ze względu na otrzymaną dotację na wykonanie iluminacji kościoła w Zbuczynie.

 

Uwaga! Najbliższe katechezy przed chrztem odbędą się w dn. 20 i 21 maja 2019 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w sali pod plebanią. Zapraszamy rodziców i chrzestnych i wszystkie osoby po bierzmowaniu planujące być chrzestnymi.

V Niedziela Wielkanocna, 19.05.2019 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom obrzędu poświęcenia pól. Jest to podtrzymanie pięknej tradycji, wiary i zaufania Bogu w codziennych potrzebach.

Dziękujemy uczestnikom procesji fatimskiej, która jest zawierzeniem Maryi losów świata.

Kuria Diecezjalna w Siedlcach oficjalnie powiadamia, że diakon Karol Biardzki jest kandydatem do święceń kapłańskich, które przyjmie 22 czerwca br.

Wszystkich rolników zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w sali pod plebanią. Omówimy aktualne problemy i zechcemy reaktywować NSZZ „Solidarność”.

We wtorek wypada 20 rocznica nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., następnie w procesji będą przeniesione do szkoły relikwie patrona i odbędzie się czuwanie modlitewne i akademia.

W środę w naszej szkole odbędzie się dekanalny konkurs biblijny. W czwartek uczestnicy w pojadą na wycieczkę autokarową do Kodnia. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00

W czwartek oddajemy cześć relikwiom bł. Męczenników Podlaskich.

Za tydzień I Komunia św. o godz. 10.00. Spowiedź dzieci i rodzin w sobotę o godz. 9.00.

W sobotę o godz. 8.00 sprzed naszego kościoła wyruszy motocyklowy Rajd Katyński, którego kapelanem będzie Ks. Proboszcz. Można będzie motorami dołączyć do rajdu i odprowadzić motocyklistów na dowolną odległość w kierunku Międzyrzeca.   

Katechezy dla rodziców planujących chrzest dziecka i dla chrzestnych odbędą się w sali pod plebanią jutro i we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 i po nabożeństwie majowym.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz ze „Zrywem” Sobolew, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00 na stadionie w Zbuczynie.

W piątek o godz. 12.00 w Tchórzewie w dawnej szkole odbędzie się poświęcenie Domu Opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

XXIX piesza pielgrzymka w intencji trzeźwości do Leśnej Podl. wyruszy z Krzeska w sobotę o godz. 6.00. Powrót autokarem wieczorem. Koszt 15 zł. Długość trasy 35 km. Zgłoszenia udziału pod nr tel. 666 014 494, 606 996 366 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dokładne informacje w gablocie.

W naszej parafii został otwarty pod opieką Caritasu punkt pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Można bezpłatnie uzyskać pomoc prawną od prawnika i psychologa. Zainteresowanych zapraszamy do sali pod plebanią w poniedziałki od godz. 10.00 do 18.00 oraz w środy od godz. 8.00 do 16.00.

Za tydzień przybędzie do nas z Syberii O. Marcin Dragan. Wygłosi kazania i po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki.

IV Niedziela Wielkanocna, 12.05.2019 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom odpustu ku czci św. Stanisława. Kołom różańcowym dziękujemy za modlitwę i prowadzenie adoracji Najśw. Sakramentu

Poświęcenie pól w nadchodzącym tygodniu o godz. 19.00. Poniedziałek – Świercze, Tarcze, Cielemęc. Wtorek – Choja, Rzążew. Środa – Karcze, Tchórzew, Kwasy z Kijkami, Wólka Kamienna. Czwartek – Zbuczyn: Msza św. o 18.00 i trzy tradycyjne trasy procesji. Piątek – Plewki.

Jutro pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 i procesja różańcowa ulicami Lipową, Słoneczną, Młynarską, Siedlecką.

Msza św. wypominkowa w czwartek o godz. 7.00

Wszystkich rolników zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w sali pod plebanią. Omówimy aktualne problemy i zechcemy reaktywować NSZZ „Solidarność”.

Zbliża się dzień I Komunii św. Próby ustawienia dzieci, recytacji i spowiedzi w środy i czwartki o godz. 16.30. Dostarczenie uszytych alb i przymiarka 16 maja po próbie.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o składaniu do 15 maja wniosków o przyznanie płatności na bieżący rok.

III Niedziela Wielkanocna, 5.05.2019 r., Ogłoszenia

Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny po Mszy św. o godz. 18.00.

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po sumie litania do Matki Bożej i procesja eucharystyczna.

Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony film pt. „Czy naprawdę wierzysz?”

Od jutra rozpoczniemy poświęcenie pól o godz. 19.00. Poniedziałek – Pogonów, Grodzisk, Łęcznowola. Wtorek – Rówce, Jasionka, Borki Kosy. Czwartek – Borki Paduchy, Helenów, Borki Wyrki. Piątek – Borki Sołdy, Rętki, Lipiny. Sobota – Ługi Wielkie, Chromna, Zdany.

W środę - ósmego maja będziemy obchodzić odpust ku czci św. Stanisława poprzedzony 40-godzinnym nabożeństwem. Adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 do 18.00. Prosimy Koła Różańcowe o prowadzenie adoracji. Poniedziałek o 7.30 – Wólka Kamienna, Kijki i Kwasy, 9.00 - Tchórzew, 10.00 – Plewki, 11.00 – Karcze, Bzów, 12.00 – Rzążew, 13.00 – Choja, 14.00 – Cielemęc, 15.00 – Tarcze, Zdany, 16.00 – Chromna, 17.00 – Lipiny, Ługi Wielkie. Wtorek o 7.30 – Rętki, Helenów, 9.00 – Wyrki, 10.00 – Sołdy, 11.00 – Paduchy, 12.00 – Kosy, 13.00 – Jasionka, Rówce, 14.00 – Grodzisk, 15.00 – Łęcznowola, Pogonów, 16.00 -18.00 – Zbuczyn. Grafik adoracji wywieszony jest też w gablocie.

Odpust ku czci św. Stanisława w środę. Msze św. odpustowe o godz. 12.00 z procesją wokół kościoła i o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym. Nie będzie Mszy odpustowej o 7.00 rano. Odpustowi będzie przewodniczył Ojciec Redemptorysta Waldemar Gonczaruk z Lublina.

Spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I Komunią św. w sali pod plebanią. Zbuczyn kl. III A – wtorek, godz. 16.00. Zbuczyn kl. III B – czwartek, godz. 16.00. Borki Kosy – piątek, godz. 16.00. Dzieci z pozostałych szkół – piątek godz. 17.00. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele.

Taca za tydzień przeznaczona będzie Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o składaniu do 15 maja wniosków o przyznanie płatności na bieżący rok.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Grzegorz Głuszczak z Kwasów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

II Niedziela Wielkanocna, 28.04.2019 r., Ogłoszenia

Witamy w naszej parafii  Ks. Jarosława Kotwickiego z Ukrainy, wikariusza parafii Korosteń, który pomaga nam dzisiaj duszpastersko pod nieobecność księży. Dziękujemy za głoszone kazania. Księdzu Jarosławowi będzie można się odwdzięczyć ofiarami do puszek.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Wszystkich parafian a szczególnie gorąco dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny po Mszy św. o godz. 18.00. Odprawiajmy też nabożeństwa majowe w wioskach.

We wtorek wypada przeniesiona uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00.

We czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z komunią pod dwiema postaciami o godz. 18.00.

W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Jest to święto obowiązujące do udziału w Mszach św., które będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Jest to też I piątek miesiąca. W piątek ten można będzie spożywać pokarmy mięsne. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

W sobotę I sobota miesiąca. Msze św. z adoracją Najśw. Sakramentu o 7.00 i 18.00. W sobotę też wspomnienie św. Floriana. Modlimy się za strażaków.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie litania do Matki Bożej i procesja eucharystyczna. Za tydzień o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Czy naprawdę wierzysz?” Zaplanujmy sobie czas, bo taki film warto obejrzeć.

Domowy Kościół serdecznie zaprasza na XXI Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Pielgrzymka odbędzie się 30 kwietnia 2019 r. Rozpocznie się o 19.00 w Katedrze. Następnie odbędzie się procesja różańcowa do Sanktuarium św. Józefa zakończona Mszą św.

Od 6 maja rozpoczniemy poświęcenie pól. Szczególnie gorąco będziemy modlić się o deszcz. Ósmego maja będziemy obchodzić odpust ku czci św. Stanisława poprzedzony 40-godzinnym nabożeństwem.

Pierwszego maja rozpoczniemy rozbiórkę wschodniej strony ogrodzenia cmentarza.. Prosimy wioski do pracy według kolejki. W środę (1 maja) - Cielemęc, czwartek (2 maja) – Grodzisk, sobota (4 maja) – Helenów. Do pracy przybywamy jak najliczniej na godz. 9.00 pod plebanię. Potrzebny będzie ciągnik z przyczepą wywrotkową, tur lub inna ładowarka, rękawice, łomy, kilofy, łopaty.

Jutro w Ośrodku Zdrowia ul. Terespolska 15 w Zbuczynie odbędzie się badanie wzroku, które warto wykonać by uniknąć zaćmy i jaskry. Dokładne informacje w gablocie.

Zjazd rodu Chromińskich odbędzie się w środę 1 maja w Zbuczynie. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele o godz. 16.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z Chromińskimi.

Za tydzień narodowe czytanie Pisma św. pod patronatem Episkopatu Polski i Premiera RP. Zachęcamy, by w tym roku przeczytać Ewangelię wg św. Jana.

12 maja odbędzie się w Parczewie diecezjalna pielgrzymka rodzin. Program na plakacie w gablocie. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł od osoby.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec” dla prenumeratorów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Borkowski z wioski Borki Sołdy, śp. Jan Jastrzębski z wioski Borki Wyrki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Poniedziałek Wielkanocny, 22.04.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj II dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Ofiary są przeznaczone na KUL.

Diakon Karol Biardzki przeżywa z nami już ostatnie święta wielkanocne. Gdy za tydzień pojedzie do seminarium, wróci do nas 23 czerwca jako nowo wyświęcony kapłan. Kolejne święta będzie przeżywał już na parafii, do której zostanie posłany. Dziękujemy Karolowi za wierną służbę Bogu od najmłodszych lat i sześcioletnią posługę jako alumn. Dziękujemy za pomoc duszpasterską w czasie obecnych świąt. Życzymy owocnego przygotowania do przyjęcia święceń i zapewniamy o naszej modlitwie.

Dziękujemy kołom różańcowym i mieszkańcom wiosek za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców umieszczona jest w gablocie. Dziękujemy mieszkańcom Plewek i siostrze Kindze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom żywności na stół świąteczny na plebanii. Dziękujmy wszystkim ofiarodawcom jałmużny wielkopostnej, składanej podczas Drogi Krzyżowej, dzięki którym ufundowaliśmy 16 talonów żywnościowych po 200 zł dla uboższych rodzin rozdanych we współpracy z GOPS-em. Dziękujemy chórowi i panu organiście za oprawę muzyczno-wokalną świąt. Ministrantom, lektorom, psałterzystom dziękujemy za piękną służbę przy ołtarzu. Dziękujemy strażakom i wszystkim biorącym udział w czuwaniu przy Grobie Pana Jezusa i zaangażowanym w procesję rezurekcyjną. Gorąco dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty na rezurekcji oraz ich rodzicom. Do soboty trwać będzie Oktawa Wielkanocy i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca przeznaczona będzie na Caritas. W najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Za tydzień w Borkach Kosach odpust Miłosierdzia Bożego o godz. 8.00

Wyjazd autokarowy do Włoch o północy z wtorku na środę z parkingu przy poczcie. W sobotę pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem naszych księży wikariuszy przy grobie św. Jana Pawła II. Prosimy o modlitwę za naszą parafię.

Za tydzień pod nieobecność księży przybędzie z pomocą duszpasterską Ks. Jarosław Kotwicki z Ukrainy. Będzie można mu się odwdzięczyć ofiarami do puszek.

Koncert organowy odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w katedrze siedleckiej. Informacje na plakacie w gablocie.

Mistrzostwa Polski w piłkę nożną kleryków odbędą się w Siedlcach na stadionie miejskim 1 i 2 maja. Alumnie naszego seminarium będą bronić tytułu mistrzowskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W maju rozpoczniemy rozbiórkę wschodniej strony ogrodzenia cmentarza, następnie wykonamy ogrodzenie z cegły klinkierowej. Będą proszone wioski do pracy według kolejki.

VI Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa, 14.04.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Niech odczytanie opisu Męki Pańskiej głęboko zapadnie nam w serca. Cały tydzień przeżyjmy w modlitwie i skupieniu. Ograniczmy korzystanie z rozrywek i pozwólmy Jezusowi królować w naszym życiu.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Cielemęca za ofiarne prace porządkowe wokół kościoła. Szczególnie gorąco dziękujemy młodzieży.

Gorąco dziękujemy państwu Pastorom za ofiarowanie bratków a Legionowi Maryi za posadzenie ich przy figurach.

Dziękujemy za ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców wywieszona jest w gablocie.

Serdecznie dziękujemy Domowemu Kościołowi za  zorganizowanie czwartej ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w której wzięło udział ponad 200 osób. Dziękujemy Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy.

Dziękujemy wszystkim grupom, które prowadziły Drogę Krzyżową w Wielkim Poście. Z ofiar zbieranych w czasie Drogi Krzyżowej zostaną ufundowane talony żywnościowe dla ubogich rodzin.

We wtorek Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 7.00

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w środę przesuwamy na godz. 14.00 ze względu na pogrzeb.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem jutro i we wtorek o godz. 18.30

Święte Triduum Paschalne, które będziemy obchodzić w tym tygodniu, to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Starajmy się wziąć w nich pełny udział.

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Prosimy w tym dniu o modlitwę za kapłanów.

Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej i adoracji Krzyża o godz. 18.00. Jest to publiczne wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności Krzyżowi. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po nabożeństwie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 20.00. Prosimy o czuwanie przy Grobie służby mundurowe: strażaków, harcerzy oraz wszystkie wspólnoty parafialne. Dzieci i młodzież zapisują się na adorację według grafiku u swoich katechetów. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30. Pojedzie 3 księży trasami wywieszonymi w gablocie. Przyjeżdżamy po księży i odwozimy do następnej wioski. I trasa: Łęcznowola, Grodzisk, Rówce, Jasionka, Borki Kosy, Borki Paduchy i Borki Sołdy - razem w kaplicy. II trasa: Zdany, Chromna, Świercze, Borki Wyrki, Helenów, Rętki, Lipiny, Ługi Wielkie, Tarcze, Cielemęc. III trasa: Choja, Rzążew, Bzów, Karcze, Tchórzew, Kijki, Kwasy, Wólka Kamienna, Plewki, Pogonów. Poświęcenie pokarmów w Zbuczynie o godz. 9.00, 11.00, 13.00

Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Jest to najbardziej uroczysta celebracja w całym roku liturgicznym. Przynosimy świece.

Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 i po niej Msza św. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00 ani w kaplicy. Na procesję rezurekcyjną prosimy strażaków, harcerzy i jak najwięcej dzieci do sypania kwiatów.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00 ani w kaplicy. Taca przeznaczona będzie na KUL.

Odeszli do wieczności: śp. Ks. Adam Buczek, śp. Jan Stasiowski z Wólki Kamiennej, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 13.00, śp. Teresa Kurkus ze Zbuczyna, ostatnio zamieszkała w Warszawie, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.30, śp. Jan Okliński ze Zbuczyna, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V Niedziela Wielkiego Postu, 7.04.2019 r., Ogłoszenia

Księdzu Mateuszowi Czubakowi dziękujemy serdecznie za podjęcie trudu rekolekcji. Dziękujemy za głoszone przez Księdza pouczające i trafiające do serca kazania. Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wiele radości w posłudze kapłańskiej w zakładzie karnym oraz jako wykładowcy w Wyższym Seminarium Duchownym. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji: księżom spowiednikom, księżom wikariuszom i księdzu diakonowi, siostrze zakrystiance i siostrom pracującym w kuchni, lektorom, psałterzystom, służbie liturgicznej. Dziękujemy ofiarodawcom żywności.

Dziś spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Gorzkie Żale po sumie.

Ks. Diakon Michał Kobryński kończy w sobotę praktykę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w duszpasterstwo, życzymy owocnych przygotowań do przyjęcia sakramentu kapłaństwa i zapraszamy do nas na Mszę św. prymicyjną.

Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych.

Domowy Kościół organizuje nocną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00. Trasa: Zbuczyn – Zembry – Dziewule- Zbuczyn. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant. Drogę Krzyżową przechodzimy w milczeniu. Zakończenie około godz. 5.00. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Ks. Biskup zaprasza młodzież na spotkanie w najbliższą sobotę, które będzie się składało z dwóch części: rozpoczęcie w katedrze i piesza pielgrzymka do Skórca do tamtejszego sanktuarium św. Krzyża. Wyjazd autokarem w sobotę o godz. 8.00 sprzed kościoła.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm oraz uroczyste odczytanie opisu Męki Pańskiej. Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Borkach Kosach. Procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 10.00 a po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielką Środę 17 kwietnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chcemy wygrabić liście wokół kościoła i plebanii. Prosimy do pracy na jutro od godz. 9.00 według kolejki wszystkich mieszkańców Cielemęca. Przynosimy żelazne grabie, łopaty. Prosimy też o ciągnik z przyczepą i ładowarką.

IV Niedziela Wielkiego Postu, 31.03.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii pod nieobecność Ks. Proboszcza, który głosi rekolekcje, gości Ks. Witalij Bezszkuryj z Żytomierza na Ukrainie. Głosi kazania i zbiera ofiary do puszek. Dziękujemy serdecznie Ks. Witalijowi za pomoc duszpasterską.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mateusz Czubak – kapelan więzienia w Siedlcach. Porządek rekolekcji: Msze św. w piątek i sobotę o godz. 9.00, 11.00, 16.00 – dla dzieci, 18.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i 17.30. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. i w czasie Drogi Krzyżowej. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Nauka stanowa dla kobiet w piątek o godz. 19.00. W sobotę o godz. 10.00 nauka stanowa dla mężczyzn. Taca w niedzielę przeznaczona będzie dla ks. rekolekcjonisty. Nie będzie Mszy św. w Borkach Kosach.

Ks. Biskup zaprasza młodzież na spotkanie w sobotę przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia, które będzie się składało z dwóch części: rozpoczęcie w katedrze i piesza pielgrzymka do Skórca do tamtejszego sanktuarium św. Krzyża. Organizatorzy przygotowali ciekawy program. Dokładne informacje u księży wikariuszy i na plakacie w gablocie. Zapisy do 7 kwietnia u Ks. Andrzeja i Ks. Krzysztofa.

Domowy Kościół organizuje nocną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w piątek 12 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00.  Trasa: Zbuczyn – Zembry – Dziewule – Zbuczyn – około 30 km. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant.

Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady na stół świąteczny.

Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele będzie wyświetlony piękny film fabularny o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie korony”.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec” dla prenumeratorów.

W dniach 4-5 kwietnia (czwartek i piątek) w godzinach od 9.00 do 17.00 Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie zaprasza osoby mogące oddać szpik potrzebny pilnie dla 6 letniej Kariny z Siedlec,  która zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Jedynym ratunkiem dla Kariny jest przeszczep szpiku. Będą w ośrodku czekać wolontariusze, którzy zarejestrują chętnych jako potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja zajmie chwilę, będzie polegała na wypełnieniu ankiety oraz pobraniu próbki śliny. Już dziś rodzice Kariny serdecznie dziękują za dar serca.

Odeszli do wieczności: śp. Janina Piechowicz ze Zbuczyna, śp. Krystyna Bąboń ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Wielkiego Postu, 24.03.2019 r., Ogłoszenia

Jutro uroczystość Zwiastowania Najśw. Maryi Pannie. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św., by oddać cześć Słowu Bożemu, które stało się Ciałem. Jest to też dzień świętości życia. Modlimy się za dzieci poczęte a jeszcze nienarodzone o prawo do życia. Jutro rozpoczynamy duchową adopcję dziecka poczętego. Po każdej Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę w tej intencji. Dziś z bocznych ołtarzy można pobrać bezpłatnie gazetę podejmującą temat obrony życia i duchowej adopcji.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 18.30, którą poprowadzi Legion Maryi.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.

Przypominamy o rekolekcjach wielkopostnych od 5 do 7 kwietnia.

Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania bez młodzieży za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady na stół świąteczny.

Prosimy Koła Różańcowe, które nie były tydzień temu na kongresie o pobranie w zakrystii modlitewników do prowadzenia spotkań pt. „Przewodnik zelatora”.

Za tydzień o godz. 19.00 w naszym kościele będzie wyświetlony piękny film fabularny o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie korony”, który koniecznie trzeba obejrzeć dla umocnienia wiary.

Za tydzień do naszej parafii pod nieobecność Ks. Proboszcza, który będzie głosił rekolekcje,  przybędzie z Żytomierza na Ukrainie Ks. Witalij Bezszkuryj. Wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszek.

Uboga rodzina potrzebuje kuchni gazowo-elektrycznej. Może ktoś ma używaną w dobrym jeszcze stanie, prosimy o pomoc.

Prosimy mieszkańców Plewek o przygotowanie według kolejki Grobu Pańskiego w kościele.

Odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Wysocka ze Zbuczyna, śp. Stanisław Kirylczuk z Rówiec, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Pomódlmy się o zdrowie Ks. Adama Buczka, który po operacji do dziś nie odzyskał przytomności. Pod Twoją obronę…

II Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2019 r., Ogłoszenia

We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich rolników. Przyjadą też rolnicy z terenu diecezji. Zawierzymy rolników opiece św. Józefa. Po Mszy św. będzie spotkanie rolników w sali pod plebanią. Omówimy bieżące problemy, zaplanujemy działania na przyszłość i zechcemy powtórnie reaktywować Związek Zawodowy „Solidarność” RI. 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 18.30, którą poprowadzi Domowy Kościół.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.

Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na misje święte.

Wyjazd na nowennę ku czci św. Józefa do parafii Szpaki dzisiaj o godz. 17.30 sprzed kościoła.

Przymiarka strojów dzieci do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca o godz. 10.00 w sali pod plebanią. Zaliczka za albę podczas przymiarki – 50 zł.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 5 do 7 kwietnia. Zaplanujmy sobie wolny czas na te dni.

Od 25 marca rozpoczniemy duchową adopcję dziecka poczętego. Zachęcamy, aby włączyć się w to dzieło.

Konferencja dla narzeczonych przygotowujących się w tym roku do zawarcia sakramentu małżeństwa odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca o godz. 13.00 w Katolickiej Poradni Rodzinnej – sala pod plebanią.

W zakrystii są już do nabycia po 5 zł baranki wielkanocne z czekolady na stół świąteczny. Dochód przeznaczony jest na „Caritas”.

Uprzejmie prosimy Koła Różańcowe i innych ofiarodawców o składkę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

I Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2019 r., Ogłoszenia

Witamy serdecznie Diakona Michała Kobryńskiego, który przybył do nas na drugą część praktyki duszpasterskiej.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 18.30, którą poprowadzi Oaza młodzieżowa. Po Drodze Krzyżowej zbierane są ofiary na jałmużnę wielkopostną dla rodzin ubogich.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po sumie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 7.00

Błogosławieństwo wszystkich dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na misje św.

Wyjazd Domowego Kościoła na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w sobotę o godz. 9.00 sprzed kościoła.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. w sobotę. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed kościoła.

Wyjazd na nowennę ku czci św. Józefa do parafii Szpaki w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 sprzed kościoła.

Odeszli do wieczności śp. Irena Krasuska z Łęcznowoli, śp. Rafał Pióro z Rzążewa, śp. Eugeniusz Ignatowicz z Łęcznowoli, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.15. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VIII Niedziela Zwykła, 3.03.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w Borkach Kosach odbędą się gminne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w kaplicy o godz. 12.00, a następnie w szkole koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Szkoła wszystkich serdecznie zaprasza.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych a ponadto osoby od 18 do 60 roku życia mogą spożyć do syta tylko jeden posiłek dziennie. Dzień ten przeżywamy na modlitwie i w skupieniu. Podejmujemy postanowienia wielkopostne.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej, wyłożonej na bocznym ołtarzu, wpisujemy postanowienia abstynenckie. Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.30 z Komunią św. ale bez Mszy św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Jutro Domowy Kościół naszej parafii będzie prowadził różaniec w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. w sobotę 16 marca. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Prosimy, by z każdego koła różańcowego pojechali na kongres delegaci. Koszt: autokar 20 zł plus 10 zł wpisowego na cele organizacyjne.

Organizujemy też autokar na wyjazd na nowennę ku czci św. Józefa do parafii Szpaki w niedzielę 17 marca. Wyjazd o godz. 18.00. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Informacje o nowennie na plakacie w gablocie.

I Siedlecki Marsz Żołnierzy wyklętych odbędzie się za tydzień w Siedlcach. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Stanisława.

VII Niedziela Zwykła, 24.02.2019 r., Ogłoszenia

Do naszej parafii przybył z pomocą duszpasterską Ks. Jerzy Chiniewicz z Brześcia, któremu dziękujemy za głoszone kazania. Po Mszy św. Ks. Jerzy zbierze ofiary do puszek na dokończenie budowy kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa w Brześciu.

Nasz parafianin Tomasz Jaszczuk zdobył mistrzostwo Polski w skoku w dal. Serdecznie gratulujemy.

W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź, adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nawrócenie żyjących w konkubinatach o godz. 16.00. Msza św. o 17.00. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. z adoracją Najśw. Sakramentu o 7.00 i 17.00. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najśw. Sakramentu.

Za tydzień w Borkach Kosach odbędą się gminne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w kaplicy o godz. 12.00, a następnie w szkole koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Szkoła wszystkich serdecznie zaprasza, gdyż orkiestra wojskowa, która zaprezentuje koncert patriotyczny jest najlepsza w Polsce. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Jest do odebrania marcowy numer „Różańca”.

Odeszła do wieczności śp. Teresa Marciniak z Ługów Wielkich. Pogrzeb jutro o godz.  10.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

VI Niedziela Zwykła, 17.02.2019 r., Ogłoszenia

W sobotę o godz. 8.30 wyjazd Ks. Andrzeja i Ks. Krzysztofa z młodzieżą w góry. Przymierzanie nart we wtorek o godz. 17.30

Pod nieobecność księży za tydzień przybędzie do naszej parafii z pomocą duszpasterską    Ks. Jerzy Chiniewicz z Brześcia. Wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszek na dokończenie budowy kościoła .

Nasz parafianin, wybitny sportowiec Tomasz Jaszczuk będzie dziś startował w mistrzostwach Polski w skoku w dal. Zapraszamy do kibicowania i oglądania transmisji na kanale „TVP Sport” o godz. 18.00.

Odeszli do wieczności śp. Krzysztof Borkowski ze Zbuczyna, śp. Wacław Kozak ze Zbuczyna, śp. Marianna Ługowska z Chromnej, śp. Halina Iwanowska z Grodziska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V Niedziela Zwykła, 10.02.2019 r., Ogłoszenia

Jutro wspomnienie N.M.P. z Lourdes. Modlimy się za chorych. Msze św. z namaszczeniem chorych o godz. 7.00, 17.00. Prosimy o przywiezienie chorych i starszych do kościoła.

Msza św. za śp. Ks. Prał. Jana Siekierko w 5 rocznicę śmierci we wtorek o godz. 17.00.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 7.00

Za tydzień spotkanie z rodzicami klas trzecich i błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o 10.00

Rekolekcje dla młodzieży męskiej odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu w dn. od 15 do 17 lutego. Dokładne informacje w gablocie i u księży. Zachęcamy młodzieńców do wzięcia w nich udziału.

Bierzmowanie odbędzie się 24 września br. o godz. 17.00

Kończą się ferie zimowe. Wznawiamy spotkania formacyjne dla KSM-u, scholi, ministrantów, Oazy dziecięcej i młodzieżowej w tych samych terminach, co przed feriami.

Odeszła do wieczności śp. Cecylia Solnica z Wólki Kamiennej. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

II Niedziela Zwykła, 20.01.2019 r., Ogłoszenia

Zbliża się upragniony dzień wyjazdu Amelki Chybowskiej z Paduch do Stanów Zjednoczonych na operację nóżek. Planowany czas pobytu rodziny w Stanach to rok. Amelka przejdzie kilka operacji i rehabilitację. Rodzina dziękuje za pomoc i prosi o dalsze wsparcie. Dlatego też za tydzień parafialne Koło „Caritas” będzie zbierać ofiary do puszek na ten cel. Można też przynosić do przedsionka zakrystii plastikowe nakrętki oraz wpłacić 1% podatku. Koło „Caritas” zbiera też makulaturę. Dokładne informacje z telefonem kontaktowym, numerem KRS podane są w gablocie.

Podsumowanie kolędy. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana a wraz z nim błogosławieństwo Boże w swoich domach. Jeśli jakaś rodzina była w pracy czy na wyjeździe, można jeszcze księdza zaprosić, by w kartotece nie była odnotowana nieobecność. Dziękujemy za ofiary, które wyniosły 138 tys. zł., zostały wpłacone na konto parafialne, przeznaczone będą na budowę nowego ogrodzenia starego cmentarza. Budowę rozpoczniemy od strony wschodniej. Będzie to mur z czerwonej cegły. To co nas niepokoi i martwi, to duża ilość szczególnie ludzi młodych żyjących w konkubinatach, czy to w parafii czy jeszcze więcej w świecie. A przecież wyszli z naszych katolickich domów. Trzeba za nich się modlić, by zapragnęli Komunii św. i pojednania z Bogiem i ułożyli sobie życie zgodnie z Bożymi przykazaniami. Dlatego też w tym roku wszystkie adoracje pierwszopiątkowe będą odprawiane w ich intencji. Zapraszamy wszystkich, którzy zetknęli się z tym problemem do wytrwałej modlitwy już w najbliższy I piątek – 1 lutego na godz. 16.00. Będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne specjalne modlitwy, by Bóg poruszył sumienia żyjących w konkubinacie. 

Dzisiaj chór z parafii Bożego Ciała z Siedlec pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego śpiewa na Mszy św. o godz. 10.00 a następnie wykona koncert kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W środę wspomnienie bł. Męczenników Podl. Po Mszach św. litania do męczenników i ucałowanie ich relikwii.

W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Przynosimy do kościoła gromnice. Jest to dzień życia konsekrowanego. Taca przeznaczona będzie na zakony klauzurowe w diecezji.

Odszedł do wieczności śp. Tadeusz Ługowski ze Zbuczyna. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Święto Chrztu Pańskiego, 13.01.2019 r., Ogłoszenia

 Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia ale kolędy śpiewamy jeszcze tradycyjnie do 2 lutego.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i wspólne kolędowanie przy żłóbku. Zapraszamy wszystkie dzieci.

Dzisiaj o godz. 16.00 w świetlicy w Helenowie będą wystawione jasełka. Mieszkańcy Helenowa serdecznie wszystkich zapraszają.

Kolęda w nadchodzącym tygodniu:

poniedziałek od godz. 15.00 ul. Terespolska 3 ks.

wtorek od godz. 15.00 ul. Siedlecka, Żytnia 3 ks.

środa od. godz. 15.00 ul. Klonowa, Piaskowa, Krótka, Rynkowa 2 ks.

czwartek od godz. 15.00 ul. Dębowa, Piwna 1 ks.

Jest do odebrania styczniowy numer „Różańca” dla prenumeratorów. Mamy kilka numerów wolnych, można jeszcze się zgłosić.

W zakrystii są do nabycia Ewangeliarze z rozważaniami na bieżący rok, małe po 10 zł, duże po 20 zł.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w środę o godz. 7.00

Za tydzień będziemy gościć chór z parafii Bożego Ciała z Siedlec pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego. Chór będzie śpiewał na Mszy św. o godz. 10.00 a następnie wykona koncert kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Święto Objawienia Pańskiego, 6.01.2019 r., Ogłoszenia

Dzisiaj święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Taca przeznaczona na misje. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o 12.00 wyruszymy w orszaku Trzech Króli. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy małżonkom za przybycie tydzień temu na spotkanie „5, 10, 15”. Domowemu Kościołowi dziękujemy za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania. Dyrekcji szkoły dziękujemy za udostępnienie sali. Pracownikom szkoły dziękujemy za pomoc organizacyjną i troskę o uczestników.

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej i Oazy dziecięcej i młodzieżowej dzisiaj o godz. 17.00.

Dzisiaj w świetlicy w Paduchach spotkanie opłatkowe i koncert kolęd o godz. 15.00. Mieszkańcy wioski wszystkich zapraszają.

Porządek kolędy w nadchodzącym tygodniu:

poniedziałek od godz. 9.00 – Karcze 1 ks., Choja 1 ks., od godz. 15.00 Zbuczyn, ul. Łąkowa, Cicha, Ogrodowa 1 ks.

wtorek od godz. 9.00 – Tarcze 1 ks., Lipiny 1 ks., od godz. 15.00 Zbuczyn ul. Jana Pawła II, Spokojna, Błękitna 1 ks.

środa od godz. 9.00 – Ługi Rętki 1 ks., Chromna 1 ks., od godz. 15.30 Zbuczyn ul. Graniczna 1 ks.

czwartek od godz. 9.00 Zdany i Koszarka 1 ks., od godz. 15.00 Zbuczyn ul. Gliniana, Leśna Północna 2 ks.

piątek od godz. 15.00 Kol. Jasionka, ul. Polna 1 ks., ul. Młynarska, Słoneczna, Boczna, Mała 2 ks.

sobota od godz. 9.00 ul. Starowiejska 2 ks., ul. Lipowa, Cmentarna 1 ks.

Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i wspólne kolędowanie przy żłóbku. Zapraszamy wszystkie dzieci. Można przynieść własne instrumenty muzyczne.

Jest do odebrania styczniowy numer „Różańca” dla prenumeratorów. Mamy kilka numerów wolnych, można jeszcze się zgłosić.

W zakrystii są do nabycia Ewangeliarze z rozważaniami na bieżący rok, małe po 10 zł, duże po 20 zł. Zachęcamy do lektury Pisma św. i codziennej medytacji nad Słowem Bożym.

 Niedziela Św. Rodziny, 30.12.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj po Mszy św. o 10.00 zostaną wystawione w naszym kościele jasełka przygotowane przez panią katechetkę Edytę Krasuską i dzieci z Radomyśli.

Dzisiaj spotkanie małżeństw obchodzących 5, 10 i 15 rocznicę ślubu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00

Dzisiaj opłatek pielgrzymkowy w sali pod plebanią o godz. 17.00

Jutro zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne o godz. 17.00.

We wtorek Nowy Rok i Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązujące. Na rozpoczęcie Mszy św. będziemy śpiewać hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, za co możemy uzyskać odpust zupełny.

W niedzielę za tydzień uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Taca przeznaczona będzie na misje. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o 12.00 wyruszymy w orszaku Trzech Króli.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z adoracją o godz. 17.00. W piątek – I piątek miesiąca. Rano Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00. W sobotę - I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 17.00

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej i Oazy dziecięcej i młodzieżowej za tydzień w niedzielę o godz. 17.00.

Porządek kolędy w nadchodzącym tygodniu:

Jutro - poniedziałek od godz. 9.00 – Grodzisk 2 księży, Łęcznowola 2 księży, Plewki 1 ksiądz, środa (2 stycznia) od godz. 9.00 - Kwasy i Wólka Kamienna 2 księży, Tchórzew i Kijki 2 księży, od godz. 15.30 – Świercze 1 ks., czwartek (3 stycznia) od godz. 9.00 – Bzów 2 ks., od godz. 15.00 - Zbuczyn, ul. Jasna, Wesoła, Pogodna, Południowa  2 ks., piątek (4 stycznia) od godz. 9.00 - Rzążew 2 ks., od godz. 15.00 – Zbuczyn, ul. Poręby, Spacerowa, Świerkowa 1 ks., sobota (5 stycznia) od godz. 9.00 – Cielemęc 2 ks., Ługi Wielkie 2 ks.

Kolęda jest rozplanowana do końca. Grafik umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. Grafik może ulec zmianie.

 IV Niedziela Adwentu, 23.12.2018 r., Ogłoszenia

Dziękujemy tym parafianom, którzy uczestniczyli w roratach, za piękne świadectwo wiary. Szczególnie gorąco dziękujemy dzieciom. Dziękujemy S. Marii, Legionowi Maryi i młodzieży z KSM-u za przygotowywanie kanapek dla dzieci. Dziękujemy mieszkańcom Tchórzewa za wykonanie szopki w kościele. Młodzieży z KSM-u dziękujemy za ubranie choinek. Dziękujemy ofiarodawcom choinek: Katarzynie i Tomaszowi Chojeckim ze Zbuczyna, Mirosławowi Kędziora z Rówiec. Dziękujemy Maciejowi Krasuskiemu ze Zbuczyna za transport choinek. Siostrze Kindze i Panu Krzysztofowi za dekoracje kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom żywności.

Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano o godz. 7.00 gdyż wieczorem będzie to już pora wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym charakterze wigilii, o modlitwie za rodzinę i za zmarłych, o abstynencji od alkoholu i wyłączeniu telewizji na czas wieczerzy.

Wszystkich parafian i gości zapraszamy serdecznie na Mszę św. – „Pasterkę” o północy z poniedziałku na wtorek. Pasterka będzie poprzedzona jutrznią o godz. 23.30 w wykonaniu scholi młodzieżowej pod przewodnictwem pana organisty.                    

We wtorek - 25 grudnia – I dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w dzień o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o godz. 7.00 i 16.00

W środę 26 grudnia – święto św. Szczepana – II dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o 16.00. Taca będzie przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Prosimy o przywiezienie dzieci na godz. 10.00.

W środę o godz. 12.00 chrzest dzieci.

Dzisiaj posłannictwo kolędników misyjnych i wręczenie identyfikatorów o godz. 10.00. Kolędnicy będą kolędować od świąt i zbierać ofiary na misje. Prosimy o życzliwe przyjęcie.

Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych po Mszy św. o 10.00.

Dzisiaj harcerze przyniosą do naszego kościoła betlejemskie światło pokoju. Można je będzie zabrać do domów i zapalić od niego świecę na stole wigilijnym.

Ziarno słowa dla małżonków na IV niedzielę Adwentu można pobrać ze stolika z gazetami.

Dzisiejsze „Echo Katolickie” stanowi świąteczny numer z kalendarzem na przyszły rok.

Spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 17.00

Organizujemy spotkanie małżeństw obchodzących 5, 10 i 15 rocznicę ślubu za tydzień 30 grudnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 z odnowieniem ślubów małżeńskich i błogosławieństwem każdego małżeństwa Najświętszym Sakramentem. Dalszy program odbędzie się w szkole. Wiemy, że nie do wszystkich dotarły zaproszenia na piśmie. Te małżeństwa też mogą zgłosić swój udział do Ks. Proboszcza.

W Katolickim Radiu Podlasie odbędzie się audycja z udziałem dzieci ze szkoły w Borkach Kosach 26 grudnia o godz. 19.30. Dziękujemy też dzieciom za zbiórkę żywności. Zaś 27 grudnia różaniec z radiu o godz. 20.30 przeprowadzi Koło Przyjaciół Radia z Karcz.

W piątek dzień świętości życia. W Siedlcach odbędzie się Marsz dla Życia. Początek Mszą św. o godz. 18. 00 w kościele Ducha Św. następnie przemarsz do katedry. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Za tydzień opłatek pielgrzymkowy w sali pod plebanią o godz. 17.00

We czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. W czwartek od godz. 9.00 – Borki Wyrki 2 księży, Borki Paduchy – 3 księży. W piątek od godz. 9.00 – Helenów 2 księży, Borki Sołdy – 1 ksiądz, Borki Kosy – 2 księży. Sobota od godz. 9.00 – Jasionka 2 księży, Rówce 2 księży, Pogonów 1 ks. Poniedziałek 31 grudnia od godz. 9.00 – Grodzisk 2 księży, Łęcznowola 2 księży, Plewki 1 ksiądz. Na stole kolędowym umieszczamy krzyż, świece, wodę święconą, Pismo św., obraz misyjny z postanowieniami. Składane ofiary będą przeznaczone na budowę nowego ogrodzenia starego cmentarza.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Henryka Kurowska z Rętek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

III Niedziela Adwentu, 16.12.2018 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy Ks. Janowi Ślepowrońskiemu za przeprowadzenie rekolekcji. Księdza nauki głoszone z zaangażowaniem, głębokie w swej treści, ubogacone pięknymi pieśniami głęboko zapadły w serca parafian. Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i dalszej opieki Matki Bożej w posłudze duszpasterskiej na Ukrainie a szczególnie w opiece nad bezdomnymi i biednymi dziećmi. Naszych parafian zaś informujemy, że Ks. Jan jest powierzony przez Ks. Biskupa naszemu dekanatowi jako misjonarz, abyśmy się za niego modlili i tak, jak możemy, pomagali. Prosimy więc wszystkich a szczególnie koła różańcowe o modlitwę za naszego Ks. Rekolekcjonistę.

Dzisiaj spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00.

W imieniu Polaków na Białorusi serdecznie dziękujemy za ofiarowane w wielkiej ilości produkty. Szkole w Borkach Wyrkach dziękujemy za ofiarowanie polskim dzieciom 600 miśków. Dary zostaną odebrane jutro przez samochód z konsulatu z Brześcia.

Organizujemy spotkanie małżeństw obchodzących 5, 10 i 15 rocznicę ślubu. Do tych jubilatów wysłaliśmy zaproszenia na 30 grudnia. Przygotowaliśmy ciekawy program. Potwierdzenie udziału do przyszłej niedzieli. Ufamy, że wszyscy przybędą.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na ostatnie już roraty w środę i sobotę o godz. 6.30.

Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas ale już tylko po 5 zł.

Zapisujemy na prenumeratę miesięcznika „Różaniec” na następny rok.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w przyszłą niedzielę od godz. 13.00. Zapisy w zakrystii.

Uroczyste posłannictwo kolędników misyjnych i wręczenie identyfikatorów za tydzień o godz. 10.00. Zapisy do kolędowania u katechetów i księży wikariuszy.

Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych odbędzie się w za tydzień po Mszy św. o 10.00.

Za tydzień harcerze przyniosą do naszego kościoła betlejemskie światło pokoju. Można je będzie zabrać do domów i zapalić od niego świecę na stole wigilijnym.

Ziarno słowa dla małżonków na III niedzielę Adwentu można pobrać ze stolika z gazetami.

Z racji wyjazdu księży na spowiedź kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek i w sobotę.

Prosimy mieszkańców Tchórzewa o przygotowanie szopki w kościele.

Spotkanie opłatkowe KSM-u w czwartek o godz. 19.00.

Spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę o godz. 17.00

Pan organista rozniesie ostatnie już opłatki: poniedziałek od godz. 9.00 – Zbuczyn, ul. Lipowa, Cmentarna, Słoneczna i przyległe. Wtorek od 9.00 – Zbuczyn, ul. Siedlecka, Żytnia i Terespolska.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Zdanowska z Łęcznowoli. Pogrzeb jutro o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

II Niedziela Adwentu, 9.12.2018 r., Ogłoszenia

W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Godziny Mszy św. rekolekcyjnych w piątek i sobotę: 6.30 - roraty, 9.00, 11.00, 16.00 – z udziałem dzieci, 18.00. Nauki stanowe: dla mężczyzn – w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, dla kobiet – w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00. W niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicy. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź w piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. i w czasie Mszy św. Taca za tydzień przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Program rekolekcji wywieszony jest też w gablocie i umieszczony na stronie internetowej. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Jan Ślepowroński.

Zapraszamy na roraty ku czci Maryi Niepokalanej w środy i soboty na godz. 6.30. Przynosimy świece i lampiony. W najbliższy piątek z racji rekolekcji dodatkowe roraty też o godz. 6.30

Ziarno słowa dla małżonków można pobrać ze stolika z gazetami. Zachęcamy do rozważania zamiszczonego na ulotkach Słowa Bożego i wypełniania podanych zadań.

Dary dla Polaków na Białorusi przynosimy dzisiaj do przedsionka zakrystii. W imieniu naszych rodaków zza Buga składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy” za szczęśliwie doprowadzony do końca synod. Delegaci naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.00 wniosą uroczyście do kościoła dokumenty synodalne, które będą obowiązywać w całej naszej diecezji od 1 stycznia.

Dzisiaj w całej Polsce zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Z racji wyjazdu księży na spowiedź kancelaria parafialna jutro i we wtorek będzie nieczynna.

Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w niedzielę 23 grudnia od godz. 13.00. Zgłoszenia w zakrystii.

Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków: Poniedziałek od godz. 9.00 Wólka Kamienna, Zbuczyn ul. Poręby, Spacerowa i przyległe. Wtorek od 9.00 Karcze, Zbuczyn ul. Północna, Łąkowa, Leśna, Gliniana. Środa od 9.00 Zdany, Koszarka i Zbuczyn ul. Starowiejska. Czwartek od 9.00 Zbuczyn ul. Graniczna, Klonowa, Krótka, Dębowa, Piwna i Rynek. Piątek od 13.00 Zbuczyn ul. Jasna, Błękitna i przyległe. Sobota od 13.00 Zbuczyn ul. Jana Pawła II, Wrzosowa i przyległe

Prosimy mieszkańców Tchórzewa o przygotowanie wg kolejki szopki w kościele.

Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych odbędzie się w niedzielę 23 grudnia po Mszy św. o 10.00.

I Niedziela Adwentu, 2.12.2018 r., Ogłoszenia

Do naszej parafii przybył na praktykę duszpasterską Diakon Michał Kobryński, którego serdecznie witamy, życzmy owocnego pobytu wśród naszych parafian i zdobycia wielu doświadczeń przydatnych w kapłańskiej posłudze.

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy, by podejmować postanowienia adwentowe. Zapraszamy na roraty ku czci Maryi Niepokalanej w środy i soboty na godz. 6.30. Przynosimy świece i lampiony. Dzieci na roratach otrzymają niespodziankę a po Mszy św. zapraszamy dzieci i młodzież na kanapki.

Dla małżonków mamy na każdą niedzielę Adwentu ziarno słowa. Ulotki z ziarnem są bezpłatne. Można je pobrać ze stolika z gazetami. Zachęcamy małżonków do rozważania podanego na ulotkach Słowa Bożego i wypełniania podanych zadań małżeńskich.

Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii od 14 do 16 grudnia.

Dziś po sumie miesięczna adoracja Najśw. Sakramentu.

Pan Organista w tym tygodniu zaniesie opłatki do następujących wiosek, codziennie od godz. 9.00: Poniedziałek - Jasionka i ul. Polna, Wtorek - Pogonów i Plewki, Środa - Rówce, Czwartek  - Grodzisk, Piątek - Chromna i Rętki, Sobota od godz. 11.00 – Choja.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. W tym dniu wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o 17.00.

Są do jeszcze do nabycia kalendarze dla rolników.

Są już świece wigilijne „Caritas” w czterech odmianach.

Dzisiaj także można nabyć pamiątki świąteczne wykonane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Kisielanach.

Polski Konsulat w Brześciu na Białorusi zwraca się z prośbą o zbiórkę trwałej żywności, słodyczy, środków czystości, książek, artykułów szkolnych dla Polaków zza naszej wschodniej granicy. Dary prosimy przynieść za tydzień do kościoła i złożyć w przedsionku zakrystii.

Przyjmujemy prenumeratę „Różańca” na następny rok po 60 zł.

Informujemy, że koncert pieśni patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, odbędzie się w Szkole Podst. w Zbuczynie w piątek 7 grudnia o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Siostry Pasjonistki z Siedlec zapraszają dziewczęta od 14 roku życia na dni skupienia od 7 do 9 grudnia.

W sobotę święto Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Od godz. 12.00 do 13.00 trwać będzie godzina łaski. W naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Legion Maryi. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu w katedrze siedleckiej nastąpi uroczyste zakończenie Synodu oraz Jubileuszu 200-lecia diecezji na Mszy św. o godz. 12.00. Ks. Biskup zaprasza do udziału. Za tydzień po każdej Mszy św. odśpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy” za szczęśliwie doprowadzony do końca synod. Delegaci naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.00 wniosą uroczyście do kościoła dokumenty synodalne.  

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Muzeum diecezjalne zachęca dzieci i młodzież do udziału w konkursie na temat El Greco. Do wygrania wycieczka do Hiszpanii, laptopy i inne ciekawe nagrody. Informacje na plakacie w gablocie.

XXXIV Niedziela Zwykła, 25.11.2018 r., Uroczystość Chrystusa Króla, Ogłoszenia

Do naszej parafii przybył delegat Seminarium Duchownego Dk Karol Biardzki który głosi nauki i zbiera ofiary na utrzymanie Seminarium. Dziękujemy Ks. Diakonowi za jego posługę.

Dziś spotkanie z kandydatami do bierzmowania po Mszy św. o godz. 10.00.

Dzisiaj w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Christiada” o godz. 19.00.

Dzisiaj zebranie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. o godz. 16.00 na plebanii. Prosimy o przybycie liderów wszystkich grup parafialnych.

Pan Organista w tym tygodniu zaniesie opłatki do następujących wiosek: Poniedziałek od godz. 13.oo - Borki Sołdy, Wtorek - 13.oo. Helenów, Środa 9.oo – Łęcznowola, Czwartek 9.oo - Borki Worki i Świercze, Piątek 9.oo - Borki Paduchy, Sobota 9.oo - Borki Kosy.

Za tydzień rozpoczynamy Adwent.

W sobotę – I sobota miesiąca.

Są do nabycia kalendarze dla rolników po 25 zł.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”. Przyjmujemy prenumeratę „Różańca” na następny rok po 60 zł.

Badanie osteoporozy odbędzie się 26 listopada w ośrodku zdrowia. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zapraszają wszystkich na koncert pieśni patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który odbędzie się w naszym kościele 7 grudnia o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Danuta Toczyska z Ługów Wielkich, śp. Janina Wielicka ze Zbuczyna, której pogrzeb będzie jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXXIII Niedziela Zwykła, 18.11.2018 r., Ogłoszenia

Dziś gościmy Ks. Witalisa Myszonę z parafii Lelczyce na Białorusi. Dziękujemy za głoszone kazania i pomoc duszpasterską. Po Mszy św. Ks. Witalis zbierze ofiary do puszek.

Spotkanie Rady Ekonomicznej naszej parafii dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii. Zastanowimy się nad ogrodzeniem starego cmentarza. Proszę aby przybyli wszyscy radni.

Dziś spotkanie z rodzicami klas trzecich i błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o godz. 10.00. Za tydzień spotkanie z kandydatami do bierzmowania też po Mszy św. o godz. 10.00.

Pan Organista rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatków codziennie od godz. 9.00. Poniedziałek – Kwasy i Kijki, wtorek – Rzążew, środa – Tchórzew, czwartek – Bzów, piątek – Ługi Wielkie i Lipiny, sobota – Cielemęc i Tarcze.

Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla. Do naszej parafii przybędzie delegat Seminarium Duchownego i zbierze ofiary na utrzymanie Seminarium.

Za tydzień w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Christiada”.

Za tydzień zebranie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. o godz. 16.00 na plebanii. Prosimy o przybycie liderów wszystkich grup parafialnych.

Badanie osteoporozy odbędzie się 26 listopada w ośrodku zdrowia. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Orzyłowska z Plewek. Pogrzeb jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XXXII Niedziela Zwykła, 11.11.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj święto setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Módlmy się za Ojczyznę a szczególnie o zgodę narodową i wierność Ewangelii.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Chromnej za niezwykle ofiarną pracę wczoraj przy porządkach wokół kościoła i na parkingu. Do pracy przyszło 15 osób. Niech to będzie dobry przykład dla innych wiosek, jak należy angażować się do prac przy kościele. Dziękujemy też panu Markowi Wierzejskiemu za prace mechaniczne.

Spotkanie Rady Ekonomicznej naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Zastanowimy się nad ogrodzeniem starego cmentarza. Proszę aby przybyli wszyscy radni.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 7.00

Wyjazd na dwudniową pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 17 i 18 listopada. Pociąg zatrzyma się na stacji Dziewule w sobotę o godz. 9.50 i zabierze pielgrzymów.

Badanie wzroku w Gminnym Ośrodku Zdrowia 16 listopada. Informacje w gablocie.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

Za tydzień przybędzie do naszej parafii Ks. Witalis Myszona z parafii Lelczyce na Białorusi. Wygłosi kazania i zbierze ofiary do puszek.

Za tydzień spotkanie z rodzicami klas trzecich i błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o godz. 10.00

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Krasuska z Jasionki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


Drukuj